Zavřít reklamu

Uvažovali jste před nějakým časem o koupi chytrých hodinek, ale odradila vás nutnost častého nabíjení? Možná jsme právě pro vás našli zajímavé řešení. Na Kickstarteru, který je doslova zásobárnou skvělých nápadů, jsme nalezli opravdu povedené smartwatch, které se nabijí výhradně pohybovou energií. To znamená, že vám bez problému pošlapou prakticky pořád a jediné, co pro to musíte udělat, je nasadit je a nechat je rozpohybovat například při běžném pohybu rukou u chůze.

Že jste už o využití pohybové energie jakožto zdroje pro nějakou drobnou elektroniku slyšeli? Není divu. Touto funkcí disponovaly například už i některé starší klasické hodinky, které nosili naši příbuzní ještě dlouho před začátkem 21. století. Celý systém spočívá v rozhýbání vnitřního strojku, který začne následně dodávat energii do baterie. A světe div se, funguje to neomylně pořád.

kinetic-watch2

Stvořitelé těchto chytrých hodinek se nechali slyšet, že při běžném pohybu vyrobí minigenerátor energii na zhruba čtyři tisíce otáček. Pokud se však bude uživatel hýbat například v rámci nějakého sportovního výkonu, výroba energie raketově vzroste. Na běžný chod však bohatě stačí běžné denní fungování.

Displej budete hledat marně

Jak jste si již mohli s galerie nad tímto odstavcem všimnout, hodinky nedisponují žádným displejem. Není divu, energetická náročnost by se díky němu dostala na úplně jiné hodnoty a ty by nebyly pravděpodobně uspokojeny ani celodenním maratonem ve sprinterském tempu. I bez displeje však vypadají opravdu hezky a určitě jimi nikoho neurazíte. Elegantní ciferník s velkými ručičkami, dva malé ciferníky ve formě ukazatele stavu baterie a fyzické výkonnosti dotváří spolu s notifikační diodou opravdu jedinečný kousek techniky pro vaše zápěstí.

Stvořitelé daly hodinkám do kolébky i všechny základní potřeby, které oceníte i bez displeje. Změří vám například kroky, tep nebo zjistí GPS souřadnice. Tyto funkce pohání jejich vlastní systém QSQ 1.1, který s uživatelem komunikuje pomocí Bluetooth v jeho telefonu.

Hodinky jsou samozřejmě vodotěsné a to až do padesáti metrů, disponují též velkou odolností a příjemnými rozměry. V dostání by měly být hned ve čtyřech barevných provedeních s možností různých pásků.

kinetic-watch

Pokud už jste běželi mezi čtením těchto řádků rozbít prasátko, určitě vás zajímá, kolik z něj vytáhnout. Jestli po nich lačníte opravdu hodně, můžete si je předobjednat už nyní za příjemných 189 dolarů. Pokud však radši ještě vyčkáte a rozhodnete se podle recenzí po jejich vydání, cena se vyhoupne až na nějakých 438 dolarů, což už tak skvěle nezní. I tak byste s nimi měli při výběru nových chytrých hodinek počítat a zařadit je mezi možné varianty. Za ušetřené starosti s nabíjením některé chybějící funkce určitě stojí.

kinetic-watch-fb

Dnes nejčtenější

.