Zavřít reklamu

Kdybychom měli vypíchnout nejlepší služby společnosti Google, určitě bychom mezi ně zařadili Google Photos. Google si je jejich silného postavení vědom a snaží se je různými vylepšeními ještě zdokonalit. Vedle udržení vysoké kvality fotografií, snadného hledání a propracovaného systémů sdílení s možností vytvářet různé koláže přichází nyní na scénu i propracovanější tvorba fotofilmů z vašich fotografií.

Fotofilmy už jsou známé léta, ostatně kvůli tomu se těší tak velké oblibě. Komu by se také nelíbily, když je jejich tvorba skoro plně automatická a výsledek přesto bývá opravdu pěkný. A právě touto cestou se Google rozhodl před nějakým časem jít. První myšlenky o zlepšení tvorby fotofilmů nastínil už na své květnové I/O konferenci a ty nyní začínají dostávat první reálnější obrysy. K různým vzpomínkovým fotofilmům z dovolených cest, které se vytváří pomocí strojového učení, lokace míst, událostí nebo podobných témat, přibyly i fotofilmy s mazlíčky.

Doggie-MovieII

V podstatě to znamená, že váš přístroj nyní rozpozná domácího mazlíčka (zatím pouze psy a kočky) na různých fotkách v libovolném časovém horizontu a poskládá z nich roztomilou prezentaci. Google se snaží jít ještě dál a dokonce třídit do videí fotky podle plemene psa či druhu jiného zvířete. Pravděpodobně se tedy v budoucnu dočkáme opravdu propracovaných a skoro neomylných fotofilmů. Na jeden takový kočkofilm se můžete ostatně podívat sami. Pro maximální prožitek si určitě zapněte zvuk, stojí za to.

Pobavili jste se? Já vcelku ano. I když se to muže zdát jako hloupost, má to své kouzlo. Nic vás nepotěší ve špatné chvíli víc, než video s vašimi domácími mazlíčky přímo ve vašem telefonu. A kdo ví, třeba se brzy dočkáme ještě daleko propracovanějších věcí. Je libo film ze všech vašich grilování, návštěv zoologických zahrad nebo koncertů vašich ratolestí? Já říkám ano.

Související články

Dnes nejčtenější