Zavřít reklamu

Co další měsíc, to nové aktualizace pro elektromobily Tesla, které zlepšuje jejich funkcionalitu a často přidává ne úplně nutně potřebné funkce. Nedávno byla například oznámená speciální verze YouTube právě po Teslu a na hlavní displej si našla cestu i hra Fallout Shelter. Není se tak čemu divit, že uživatelé volají spíše po důležitějších věcech, jako například po systému, jenž by dokázal ochránit jejich domácí mazlíčky. A jelikož se tato myšlenka otci Tesly, Elonu Muskovi, líbila s takzvaného „Dog Mode“ se skutečně v jeho elektromobilech objevil. Co vše tedy nabízí?

Mnoho lidí nechává své mazlíčky v autě, zatímco si jde nakoupit nebo vyřídit potřebné záležitosti. Nejednou kvůli tomu došlo ke zbytečným újmám na zdraví či dokonce smrti chlupatých kamarádů zapříčiněnou zpravidla nedostatkem vzduchu či vedrem, čemuž by měl právě nový systém auta zamezit. V případě aktivování Dog Mode si totiž nastavíte požadovanou teplotu, kterou bude auto udržovat. Mezitím se na displeji objeví roztomilá zpráva o tom, že bude majitel vozu rychle zpět. Zvířeti v autě se tak po dobu čekání zaručeně nic nestane, ba naopak. V případě horkých dnů pro něj může být pobyt v klimatizovaném autě daleko příjemnější, než cupitání po boku svého majitele.

Možná si říkáte, co se stane v případě vybití baterie. I na toto Elon Musk myslel a přišel s poměrně jednoduchým nápadem. V případě, že baterie klesne pod 20%, automaticky vám přijde SMS s upozorněním, že se máte co nejrychleji vrátit k vozu. Odpadne tak obava z toho, že by váš mazlíček po vybití baterie mohl kvůli vypnutí Dog Modu zahynout. To totiž bude možné jen v případě, že by se majitel auta rozhodl upozornění ignorovat.

Jedná se bezesporu o velmi užitečnou vychytávku, která se zejména v horkých letních dnech hodí. Skvělé je navíc to, že k ní stačí pouhopouhý update softwaru auta, což je navýsost jednoduché řešení. Doufejme, že s podobnými vychytávkami dorazí v budoucnu i další výrobci automobilů. Naši mazlíčci jim za to jistě poděkují.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.