Zavřít reklamu

I když se mu Apple Music snaží šlapat na paty, Spotify je jasným hlavním hráčem na poli streamování hudby. Proto nepřekvapí, že aplikaci lidé používají i v autě. A právě těmto uživatelům prý plánuje Spotify zážitek z poslechu za volantem maximálně zpříjemnit.

Mód pro řidiče by skutečně dával smysl a je pravděpodobně jednou z vytoužených vychytávek, u nichž uživatelé bědují, proč na ně musejí čekat tak dlouho. Spotify sice nic oficiálně neoznámilo, nicméně se objevily náznaky, že jej usilovně připravuje. Uživatel Chris5421 na Reddit nahrál fotku, na které je řidičský mód přímo viditelný. Vypadá to, že se šoférům aplikace bude ovládat značně pohodlněji. Upozornil na to server The Verge.

Změna se dotýká především ovládacích „tlačítek“, jež jsou o poznání větší, díky čemuž bude snazší je trefit. Spotify navíc řekne, jaká písnička hraje, a tak se řidič nebude muset rozptylovat mžouráním do malého displeje, aby zjistil, co zrovna poslouchá. Nevšimnout si nelze ani ikonky mikrofonu, která jasně naznačuje, že si o písničku asi budeme moct i říct. Skvělé by bylo, kdyby stačilo Spotify oslovit stejně jako Siri.

A jak se mód pro řidiče bude dát zapnout? Přes malou ikonku auta v levém spodním rohu. Ještě není jasné, zda aplikace rozpozná, kdy řídíme, a nabídne ji jen v takovém případě, anebo jestli tam bude stále.

Zatím nikdo netuší, kdy se novinka dostane mezi lidi. Je ale dobré vědět, že Spotify na něčem takovém pracuje. Jistě to ocení dlouhé zástupy uživatelů.

Spotify-Driving-Mode-1024x607
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
spotify-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější