Zavřít reklamu

Včera byl pro cupertinskou společnost významný den, protože tomu bylo deset let, kdy se začal prodávat iPhone. Nejen my jsme si zavzpomínali na to, jakou cestu iPhone ušel. Dokonce i Ken Kocienda, který měl za úkol pro jablečný telefon vytvořit originální softwarovou klávesnici, se vrátil ve svých vzpomínkách o deset let dozadu.

Při vývoji první generace iPhonu dostal Kocienda bojový úkol, a to vytvořit softwarovou klávesnici, což nebylo zrovna nic lehkého, obzvláště když prvotní prototypy nevypadaly vůbec přívětivě. Jestliže si ve svých myšlenkách představujete, jak mohly vypadat první návrhy designu, potom se stačí podívat na tweet někdejšího pracovníka v Applu. Ken Kocienda zveřejnil na Twitteru fotku raných prototypů, kterým tým říkal Wallabies, ale doposud se neví, proč.

iphone prototyp
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ani na jednom zařízení nechybí tradiční tlačítko Home Button, které se stalo charakteristickým prvkem pro smartphony jablečné společnosti. I když iPhone 8 by měl podle spekulací tuto tradici porušit. Jakmile se podíváte na fotku výše, pak vás bezpochyby vystraší hlavně ty obrovské okraje, a tak můžete být rádi, že Apple nakonec design dopiloval a první iPhone vypadal tak, jak vypadal.

first iPhone 2G keyboard FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější