Zavřít reklamu

Apple na WWDC, která se konala minulý týden v pondělí, hrdě oznámil, že vývojářům zaplatil 70 miliard dolarů od počátku App Store, přičemž 21 miliard dolarů jim byl vyplacen v uplynulém roce. Ačkoliv aplikace před uvedením do App Store prochází kontrolou, občas se stane, že do obchodu proklouzne i podvodná aplikace, která se na první pohled zdá jako normální. Ukázkovým příkladem je Mobile protection :Clean & Security VPN.

Podle detailní zprávy podvodníci pomocí nové App Store reklamy ve vyhledávání, in-app předplatným a dalšími podvodnými metodami vydělávali až 80 tisíc dolarů měsíčně. V seznamu nejziskovějších aplikaci se na desátém místě objevila aplikace Mobile protection :Clean & Security VPN. Webové stránky, které mají přehled o výdělcích a popularitě aplikací, naznačují, že aplikace vydělávala okolo 80 tisíc měsíčně. I když toto číslo je pravděpodobně nafouknuté, stále je zajímavé sledovat, jak se aplikace s takto podivným názvem (mezera před dvojtečkou a ne za ní) dostala tak vysoko v žebříčku App Store.

Aplikace sama o sobě nenabízí žádné skutečné výhody. Dalo by se říct, že je úplně k ničemu. Po instalaci chce aplikace získat přístup ke kontaktům, aby mohla vyhledat duplicity. Potom vám nabídne funkci Secure Internet, která je ve zkušební verzi zdarma. Po kliknutí na tuto funkci vás aplikace vyzve k ověření vaší identity pomocí Touch ID (případně hesla k účtu Apple), čímž byste souhlasili s předplatným za 99,99 dolarů týdně, což by dělalo 400 dolarů měsíčně.

Většina uživatelů nejspíše přijde na to, že se jedná o podvodnou aplikaci, bohužel se najde pár lidí, kteří jí podlehnou, a tak si developer vydělá i několik tisíc dolarů měsíčně. Nicméně nejedná se o jedinou podvodnou aplikaci v App Store, která vydělává tisíce dolarů měsíčně nečestnými metodami.

Aplikace Mobile protection :Clean & Security VPN se už v App Store nenachází.

app store

Zdroj: iPhoneHacks

Dnes nejčtenější

.