Zavřít reklamu

Apple a terorismus? Toto slovní spojení slýcháme spíš v souvislosti s podporou jablečné společnosti boje proti terorismu. Přesto se dnes objevily na německém webu zprávy o tom, že by měl být Apple údajným podporovatelem teroristů. Saudská Arábie a ostatní státy z Perského zálivu ho dokonce už zařadili na seznam finančních podporovatelů teroristů.

Je to sice zarážející, ale je to tak. I když jsme vás před pár dny informovali i tom, že Apple boj terorismu naopak vyhlásil, svět obletěly informace tvrdící opak. Státy Perského zálivu, mezi které patří Egypt, Spojené arabské emiráty, Saudská Arábie a Bahrajn zveřejnily seznam osob a společností, které podle nich podporují finančně terorismus. S informací přišel deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odvoláním na Al Arabiya.

Doposud žádný ze států nevysvětlil, proč jablečnou společnost na seznam mezi opravdové podporovatele terorismu zařadili. Přitom by důvod celý svět rozhodně zajímal, zvlášť po nedávném prohlášení Applu, které pojednávalo o pomoci Velké Británii v boji proti terorismu. I o tom jsme vás informovali, více informací si proto přečtěte zde.

Apple proti všem

Jablečný gigant však neleží v žaludku jen státům z Perského zálivu. Spadeno na něj mají i lidé kolem Donalda Trumpa. Ten totiž po ukončení Pařížské dohody o klimatu schytal ostrou kritiku právě z úst Tima Cooka. Apple se totiž v posledních letech zaměřil na obnovitelné zdroje energie, které jsou podle něj energiemi budoucnosti. Podle Cookových slov udělal Trump opravdu špatné rozhodnutí. A nemyslí si to jen on sám. Stejný názor sdílí například i Mark Zuckerberg z Facebooku, šéf automobilky Tesla Elon Musk, nebo ředitel společnosti Disney Robert Iger.

Zajímavé je, že Trumpovo rozhodnutí vyvolalo ostrou kritiku i ve finančním  sektoru. „Rozhodnutí představuje bariéru a tvrdý direkt pro životní prostředí. Zároveň Ameriku ohrožuje v jejím udávání tempa a trendů ve světě,“ zhodnotil Trumpovo rozhodnutí ředitel banky Goldman Sachs.

Apple má s Trumpem dlouhodobě vcelku napjaté vztahy. Není to poprvé, co by se tyto dvě strany dostaly do přímé rozepře. Trump například v minulosti Applu vyčítal, že své produkty vyrábí mimo USA. To by ani tak nevadilo, kdyby se iPhony nevyráběly i v Číně. Ta je pro Trumpa trnem v oku už dlouho. I v otázce Pařížské dohody o klimatu Čínu nezapomněl zmínit. Podle něj je totiž celé toto „divadýlko“ jen snaha Číňanů poškodit americkou ekonomiku.

Tim Cook sad FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější