Zavřít reklamu

Apple před několika dny potvrdil, že zákazníci si mohou zakoupit iPhone X v pátek 3. listopadu přímo v Apple Storech. Upozornil však, že by měli přijít co nejdříve, pokud chtějí, aby se na ně iPhone X dostal. Ve dvou evropských zemích se ale v den zahájení prodeje prémiové zařízení na pultech Apple Storů neobjeví.

Vzhledem k protiteroristickým opatřením cupertinská společnost nebude prodávat iPhone X ve svých prodejnách bez předobjednávek a rezervace konkrétně v Belgii a Francii. Prvně se informace objevily na blogu One More Thing a krátce na to je potvrdily i spolehlivé zdroje i serveru MacRumors.

Apple vždy dodržuje zákony a předpisy v zemích, kde své produkty prodává. Výše uvedené země mají zavedená opatření kvůli nedávným teroristickým útokům v Bruselu a Paříži. Země se obávají, že pokud by před jablečnými obchody čekaly davy lidí na iPhone X, byla by to další příležitost pro teroristy.

Zákazníci v Belgii a Francii si mohou ještě předobjednat iPhone X na internetových stránkách Applu, přestože v obou zemích je stejně jako v ostatních zemích na světě očekávaná doba dodání 5 až 6 týdnů.

iPhone X display FB

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.