Zavřít reklamu

V pátek se začne oficiálně prodávat iPhone X s revoluční TrueDepth kamerou, díky které umí prémiové zařízení věci jako žádný jiný smartphone na trhu. Začalo se spekulovat o tom, že v příštím roce by mohl Apple představit iPhone s TrueDepth kamerou jak v přední, tak i v zadní části. Avšak jeden z předních analytiků Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities je jiného názoru. Podle něj je velice nepravděpodobné, že se inovativní systém rozšíří i na záda přístroje.

Kuo začátkem tohoto měsíce prozradil, že cupertinská společnost má se svou TrueDepth kamerou náskok dva a půl roku před konkurencí s Androidem. Právě z tohoto důvodu se domnívá, že Apple následující rok nepřikročí k tak razantním úpravám iPhonů, protože by se mohly stejně jako u iPhonu X opozdit dodávky kvůli výrobním problémům. Implementovat TrueDepth systém i do zadní části zařízení totiž nebude nic jednoduchého.

„Na základě výše uvedených předpokladů neočekáváme, že by iPhony 2018 měly zadní TrueDepth kameru/3D snímače, což je v rozporu s očekáváním trhu. Sice jsme souhlasili s tím, že zadní TrueDepth kamera/3D snímače by poskytly potenciálně více AR aplikací, poznamenáváme však, že Apple potřebuje rychle vyřešit dva problémy, pokud chce dát iPhonům 2018 zadní TrueDepth kameru/3D snímače, a to: 1) vyvinout AI a ARKit software a ekosystém, který ale potřebuje čas a 2) dosáhnout stabilních dodávek a zajistit okamžitou přepravu, což by však bylo kvůli vyšším nárokům zadní TrueDepth kamery náročné.“

Kuo věří, že jablečná společnost příští rok představí iPhony s atraktivnějšími technickými specifikacemi, které přitáhnou pozornost spotřebitelů, ale nemyslí si, že by se mezi nimi objevila zadní TrueDepth kamera.

iPhone X TrueDepth camera FB

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.