Zavřít reklamu

Na pondělní WWDC společnost Apple představila nový MacBook Pro. Nejnovější jablečný laptop je osazen procesorem Kaby Lake sedmé generace. Benchmarky, které na sebe nenechaly dlouho čekat, prokázaly, že letošní modely jsou až o 20% rychlejší než jejich loňští předchůdci, u nichž byla použita šestá generace procesorů Skylake.

Nový patnáctipalcový MacBook Pro s 2,9GHz Core i7 procesorem dosáhl běžného single-core a multi-core skóre ve výši 4 632 a 15 747 bodů v téměř tuctu testů Geekbench 4. Ve srovnání s tím loňský patnáctipalcový MacBook Pro, osazený šestou generací 2,7GHz Core i7 procesorů, dosáhl průměrných single-core a multi-core skóre ve výši 4098 a 13 155 bodů v Geekbench 4.

Srovnáme-li oba modely, dojdeme na základě výsledků benchmarku k závěru, že MacBook Pro 2017 s 2,9GHz procesorem je až o 13% rychlejší v single-core výkonu, a až o 19,7% rychlejší v multi-core výkonu, než jeho loňský předchůdce.

U patnáctipalcového MacBooku Pro v základu s 2,8GHz i7 procesorem je jen jeden výsledek Geekbench testu, ale referenční hodnoty ukazují, že nový model je až o 9,5% rychlejší, než jeho loňský ekvivalent, osazený 2,6 GHz Core i7 procesorem.

Výsledky Geekbench testu pro high-endovou konfiguraci patnáctipalcového MacBooku Pro zatím nejsou k dispozici, proto zatím nelze tento model srovnat se zakázkovým MacBookem Pro z loňského roku.

Sedmou generací procesorů Intel Kaby Lake Apple osadil jak letošní MacBooky Pro, tak i MacBooky. Vylepšení se dále dočkala například grafika a paměť. Cena třináctipalcového MacBook Pro a MacBooku začíná na 39 990 Kč, u patnáctipalcového pak činí 73 990 Kč.

MacBook Pro Touch Bar FB

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.