Trumpovo rozhodnutí odstoupit od pařížské dohody je pro naši planetu špatné, říká Tim Cook

Tim Cook poslal zaměstnancům společnosti Apple e-mail, ve kterém vyjádřil své zklamání z rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odstoupit od pařížské dohody o změně klimatu. V e-mailu, který sdílel server BuzzFeed, Tim Cook uvádí, že se snažil přesvědčit prezidenta, aby Spojené státy americké dohodu dodržely, ale nestačilo to. Dále připomíná závazek společnosti Apple snížit dopad na životní prostředí prostřednictvím obnovitelné energie a eventuálního dodavatelského řetězce s uzavřenou smyčkou.

„Týme,

vím, že mnozí z vás sdílí zklamání s rozhodnutím Bílého domu, který stahuje Spojené státy z pařížské dohody o změně klimatu. V úterý jsem mluvil s prezidentem Trumpem a snažil jsem se ho přesvědčit, aby udržel USA v dohodě. Ale to nestačilo.

Změna klimatu je realita a my všichni jsme zodpovědní za to, abychom proti ní bojovali. Chci vás ujistit, že dnešní vývoj nebude mít vliv na úsilí společnosti Apple, která chce chránit životní prostředí. K napájení všech našich operací používáme obnovitelnou energii, což věříme, že je příkladem něčeho, co je pro naši planetu dobré a má také dobrý obchodní smysl.

Budeme pokračovat v práci na ambiciózních cílech dodavatelského řetězce s uzavřenou smyčkou a nakonec zastavíme těžbu nových materiálů. Samozřejmě, že budeme pokračovat ve spolupráci s našimi dodavateli, abychom jim pomohli používat čistou energii pro jejich podniky. A budeme se i nadále snažit, abychom toho udělali ještě více. Vzhledem k tomu, že děláme dobrou práci, kterou dělá bezpočet dalších lidí na celém světě, existuje spousta důvodů, abychom byli optimisty ohledně budoucnosti naší planety.

Našim posláním vždy bylo opustit lepší svět, než na který jsme přišli. Nikdy se nezměníme, protože víme, že budoucí generace na nás závisí.

Vaše práce je dnes stejně důležitá jako kdykoliv jindy. Děkujeme za vaše odhodlání dělat každý den rozdíly.

Tim“

Tim Cook, který sdílel své zklamání i na Twitteru, se stal jedním z mnoha technologických lídrů, kteří se pokoušeli přesvědčit Donalda Trumpa, aby USA nevyřadil z pařížské dohody o změně klimatu, ale prezident ve čtvrtek oznámil, že USA od dohody skutečně odstupuje.

Mark Zuckerberg, CEO Facebooku, řekl, že odstoupení od dohody ohrožuje budoucnost našich dětí. Dokonce i Sundar Pichai, CEO Googlu, uvedl, že je tímto rozhodnutím zklamán. A k situaci se vyjádřil i Elon Musk, CEO Tesly, který řekl, že udělal všechno, co mohl, aby přesvědčil prezidenta zůstat v dohodě.

Bob Iger, CEO Disney, poté, co prezident oznámil odstoupení od smlouvy, rezignoval z prezidentské rady. Marc Benioff, CEO Salesforce, prohlásil, že společnost zdvojnásobí své úsilí v boji proti změně klimatu.

Tim Cook fb

Leitz

Diskuze

  Trump je jedno ubohe prasa,ktore si nevazi prirodu ani zivot ani nic! A darmo sa mu snazil ci uz Cook alebo Musk dohovorit,je to arogantny curak a tak to aj vyzera!

  Reagovat

  Nemáš tušení jak je hloupé obviňovat Trumpa ze znečištění planety. On samozřejmě nic neznecistuje.

  Ten problém je úplně někde jinde. Je v lidech, v nás všech, kteří si pod sebou klidně tu ekologickou větev uřízneme, pokud nám to někdo jiný nezakáže.

  Svým způsobem jen Trump odkrývá karty, jací doopravdy jsme. A zřejmě to potřebujeme jako sůl.

  Reagovat

  Aha tak on odkrývá karty? No to je fakt, ukazuje stále více jaký vlastně je. Všichni se chtějí nějakým způsobem snažit, ale on ne on mylí prostě stále jenom jako obchodník a tohle mu ( a Americe) nasype díky bezohlednosti spousty peněz a zase se budou bít v prsa. Ostatní kteří tuší co se znečišťování děje na to „doplatí“.
  Je to zkrátka bezohlednost a takový Trumph je a Trumpha opravdu nepotřebujeme.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz