Zavřít reklamu

Nestává se často, aby se technologičtí giganti dohodli na vzájemné spolupráci, ovšem Googlu a Samsungu se to nyní podařilo. Americká společnosti Google a jihokorejský výrobce Samsung Electronics uzavřely dohodu, která vede ke vzájemnému poskytování patentů. Obě společnosti dohodu dnes oficiálně oznámily ve svých tiskových zprávách. Společnosti si navzájem poskytnou přístup k patentům a co je hlavní, vyhnou se tak soudním sporům, které vede již několik let Samsung například s Applem.

Součástí dohody jsou všechny patenty obou společností, ale také patenty, které zaregistrují obě společnosti v příštích deseti letech. Obě společnosti uvedly, že dohoda povede k hlubší spolupráci ve výzkumu a vývoji současných i budoucích projektů. Právník společnosti Google Allen Lo dodal: „spolupráci v těchto oblastech můžeme omezit množství soudních sporů a vytvářet skutečně inovativní projekty bez toho, aniž bychom se museli bát vzájemných žalob při vývoji nových produktů a technologií.“

Obě společnosti spojuje operační systém Android, který Google vyvíjí a Samsung jej používá ve svých telefonech, tabletech, inteligentních hodinkách a dalších produktech. Hlavním smyslem dohody je vzájemný vývoj a podpora, která povede k usnadnění vývoje jednotlivých produktů a technologií. Společnosti tak mohou vytvářet při vzájemné spolupráci nové technologie a využívat vzájemně svých patentů bez toho, aniž by hrozila nějaká soudní přítěž. Google se snaží čím dál tím více pronikat do světa hardware a Samsung zase naopak chce vyvíjet vlastní operační systémy a jiné softwarové řešení. Jak se dohoda promítne do soudních sporů Samsungu a Applu zatím není zřejmé.

Galaxy_S4

*Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články

Dnes nejčtenější

.