Zavřít reklamu

Už v pondělí večer, tedy přesně za 4 dny, spatří světlo světa jedenáctá verze systému iOS (na začátku označovaný jako iPhone OS). iOS 11 se ukáže po boku macOS 10.13, watchOS 4, tvOS 11 a pravděpodobně ještě několika dalších novinek jako Siri Speakeru, aktualizovaného MacBooku Pro, nového iPodu apod. Nový iOS je tedy skutečně za dveřmi a ačkoli si jej zpočátku budou moct vyzkoušet jen registrovaní vývojáři, i tak se nám představí novinky, jež si Apple na letošek přichystal.

A co vlastně od iOS 11 očekáváme? Popravdě úniků bylo tentokrát méně než v předchozích letech, a tak se spekuluje jen o pár novinkách. Shrnutí 11 funkcí, které bychom rádi v systému viděli, si můžete pročíst zde. Ještě před tím ale mrkněte na nový a zároveň pravděpodobně již poslední koncept od designéra , který se jednoznačně povedl.

Koncept iOS 11 od Litaya:

Designér ukazuje novinky, kterými by mohla projít záložka Dnes, Siri, Spotlight, Dock, aplikace Fotoaparát, Telefon, Hudba. Nechybí ani přepracované notifikace, několik měsíců (možná už let) očekávaný Dark Mode, nebo i podpora překrývajících se oken a možnosti vytvořit si více uživatelů na iPadu. Video s konceptem můžete zhlédnout níže.

Jako bonus tu pro vás máme ještě jeden koncept specializovaný výhradně na Dark Mode, tedy tmavý režim, který by měl na naše telefony dorazit právě společně s iOS 11. Je však otázkou, zda nebude Dark Mode jen pro připravovaný iPhone 8, jež by se měl pochlubit OLED displejem, pro který by byl tmavě laděný systém ideální.

iOS 11 concept Litaya FB

Dnes nejčtenější

.