Zavřít reklamu

V projevu na Harvardově univerzitě označil Mark Zuckerberg, CEO společnosti Facebook, boji proti autoritářství, izolacionismu a nacionalismu „bojem naší doby“. Během studia na Harvardově univerzitě internetový podnikatel společně se svými spolubydlícími a spolužáky založil sociální síť Facebook. A nyní po třinácti letech na univerzitě, kde kdysi studoval, měl zahajovací proslov.

„Žijeme v nestabilní době. Existují lidé, kteří jsou pozadu, co se týká globalizace. Je těžké starat se o lidi v jiných lokalitách, pokud nebudeme mít dobrý pocit z našich životů tady doma. Jedná se o boj naší doby. Síla svobody, otevřenosti a světového společenství stojí proti síle autoritářství, izolacionismu a nacionalismu. Síla oběhu znalostí, obchodu a imigrace stojí proti těm, kteří by ji chtěli zpomalit. Toto není bitva národů, toto je souboj myšlenek. V každé zemi existují lidé, kteří jsou pro globální spojování, a ti, kteří jsou proti tomu,“ řekl Mark Zuckerberg.

Mezitím hlava produktového designu Jonathan Ive z Applu v rozhovoru pro BBC řekl, že je nezbytné, aby Velká Británie zůstala otevřená talentům z celého světa, pokud si chce udržet vedoucí postavení v technologickém průmyslu.

„Tento obecný princip je nesmírně důležitý k vytváření kontextu pro růst spousty společností a k zdravému prozkoumávání a rozvíjení nových produktů a nových typů produktů,“ řekl Jonathan Ive.

Theresa Mayová, která očekává, že vyhraje příští měsíc všeobecné volby ve Velké Británii, řekla, že chce vytvořit jednotný trh a skončit s volným pohybem. Tato změna může mít vliv na společnosti, které zaměstnávají zahraniční pracovníky. A právě Jonathan Ive byl jmenován kancléřem na londýnské vysoké škole Royal College of Art.

jony-ive-fb

Dnes nejčtenější

.