Zavřít reklamu

Ačkoliv jsou na současném trhu se smartphony trendem větší obrazovky, v ročním Americkém indexu spokojenosti zákazníků (ACSI) se na první příčce objevil iPhone SE. Jedná se o 4palcový smartphonu Applu, který získal v hodnocení spokojenosti zákazníků skóre 87 ze 100. Dokonce se iPhone SE umístil před 5,7palcový Samsung Galaxy S6 Edge a 5,5palcový iPhone 7 Plus.

Z výsledků ACSI, které byly před pár hodinami zveřejněny, dvacet dalších smartphonů, většinou od Applu a Samsungu, získalo v hodnocení spokojenosti skóre mezi 70 a 85. „Během několika posledních let je u chytrých telefonů obecným trendem větší obrazovka,“ uvádí David VanAmburg, generální ředitel ACSI. „Ale zdá se, že spotřebitelé dostali chuť na menší a levnější telefon jako iPhone SE.“

ASCI-smartphones-2017

Výsledky vyplývají z dotazů zaslaných e-mailem celkem 36 194 zákazníkům ve Spojených státech. Společnost oslovovala respondenty náhodně od května 2016 do dubna 2017.

Apple představil iPhone SE v březnu 2016. Uznává, že někteří lidé prostě milují menší telefony, o čemž svědčí i skutečnost, že se v roce 2015 prodalo 30 milionů 4palcových iPhonů. Ve své podstatě se jedná o aktualizovaný iPhone 5s s novějšími technickými specifikacemi, jako je dvakrát rychlejší A9 čip a zadní 12megapixelový fotoaparát. Vzhledem k nižší ceně 399 dolarů je iPhone SE oblíbený na mnoha trzích, kde je cena rozhodující, jako je Indie.

iPhone SE Gold FB

Dnes nejčtenější

.