Zavřít reklamu

Microsoft na dnešní mediální události, která se odehrála v Šanghaji, představil nový Surface Pro. Podle dosavadní logiky by měl nést číselné označení 5, nicméně výrobce se rozhodl číslování zanechat. Redmondská společnost uvedla, že Surface Pro má výdrž baterie 13,5 hodiny na jedno nabití, což je oproti předchůdci o 50 procent více a oproti iPadu Pro, u něhož Apple uvádí výdrž 10 hodin, o 35 procent.

Hybridní notebook-tablet disponuje nejnovějším procesorem Kaby Lake od Intelu, v závislosti na konkrétním provedení se jedná o Core m3, i5 či i7. Podle Microsoftu je high-end Surface Pro s Core i7 2,5krát rychlejší než Surface Pro 3 a 1,7krát rychlejší než iPad Pro od Applu s čipem A9X. U variant Surface Pro m3 a i5 se nachází systém pasivního chlazení, zatímco u varianty Surface Pro i7 už je ventilátor s vylepšeným hybridním chlazením.

Surface Pro se pyšní rafinovaným designem s čistšími liniemi a zakřivenými hranami. Došlo k upravení kloubu stojánku, který nyní umožňuje vyklopení do 165 stupňů. Jedná se o režim Studio mode, který stejně jako u počítače Surface Studio, umožňuje přikládat kruhový ovladač Surface Dial pro práci na displeji. Dále se jedná o nejlehčí Surface Pro v nabídce.

Dnes představený Surface Pro se chlubí 12,3palcovým displejem s 267 ppi, zatímco 9,7palcový i 12,9palcový iPad Pro mají 264 ppi. V neposlední řadě je přístroj vybaven až 1TB SSD, až 16GB RAM, portem USB 3.0, čtečkou microSD karet, Mini DisplayPortem a jackem 3,5 mm pro sluchátka. Běží na operačním systému Windows 10 Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=TwWs2jIy4js

Značeného vylepšení se dočkalo i pero Surface Pen, které dokáže rozpoznat až 4 096 úrovní přítlaku a úhel naklonění. Microsoft uvádí, že pero je dvakrát přesnější než původní pera a umí rozpoznat čtyřikrát více úrovní přítlaku.

Se Surface Pro přichází také kryt Pro Signature Type Cover se zdvihem kláves 1,3 mm, přičemž mezi klávesami se nachází textilní materiál Alcantara ve třech barevných odstínech. Podle Microsoftu je psaní na klávesnici jednodušší, pohodlnější a přesnější než psaní na klávesnici 12palcováné MacBooku či iPadu Pro.

Ceny nového Surface Pro začínají na 799,99 dolarech, ovšem cena je uvedena bez klávesnice. Pokud budete chtít i klávesnici, budete potřebovat ještě dalších 129 až 160 dolarů. Prodej bude odstartován 15. června na 26 trzích, z nichž nejbližší pro Česko jsou Rakousko, Polsko či Německo.

surface pro fb

Dnes nejčtenější

.