Zavřít reklamu

V prvním čtvrtletí letošního roku se stal Apple světově největším dodavatelem chytrých hodinek. Celkem prodal 3,5 milionu kusů Apple Watch, jak ukazují nejnovější údaje z výzkumu společnosti Strategy Analytics. Cupertinská společnost tím předběhla i svého největšího konkurenta Fitbit, který si ve stejném období loňského roku držel prvenství. Apple má momentálně 15,9procentní podíl na trhu, čímž se stal nejlepším prodejcem smartwatch. Fitbit se umístil s 2,9 miliony prodanými kusy až na třetím místě, přičemž ho předběhlo i Xiaomi s 3,4 miliony prodanými kusy.

Pro Apple je to obrovský skok, neboť ve stejném období loňského roku prodal pouze 2,2 milionu Apple Watch. A během jednoho roku dokázal toto číslo navýšit na 3,5 milionu. Zatímco prodej Apple Watch rostl, prodej Fitbit prudce klesl.

applewatchshipments
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Xiaomi se svým 15,5procntním podílem na trhu začal šlapat na paty Applu. Ve stejném kvartálu loňského rou mělo Xiaomi tržní podíl 20,9 procent, kdežto Apple měl tehdy pouze 12,1 procent. A tržní podíl Fitbitu klesl z 24,7 procent na 13,2 procent.

„Fitbit celosvětově dodal 2,9 milionu hodinek v prvním čtvrtletí 2017, a tak jeho prodej spadl o 36 procent ze 4,5 milionu. Fitbit ztratil vedoucí pozici před Applem, který měl menší poptávku kvůli pozdnímu vstupu na rozvíjející se trh se smartwatch,“ dodal Cliff Raskind, ředitel společnosti Strategy Analytics.

Apple oficiální prodejní čísla Apple Watch nezveřejňuje. Zařazuje je do kategorie Ostatní produkty, mezi nimiž je i Apple TV, produkty Beats, iPod a další příslušenství. Toto jsou tedy pouze odhady analytické firmy.

apple-watch-nike-fb-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Business Wire

Související články

Dnes nejčtenější