Zavřít reklamu

Apple není zdaleka jedinou společností, která si buduje novou supermoderní centrálu. Pokud se chcete podívat na zajímavé projekty, nemusíte chodit nikterak daleko. Včera se na web dostaly snímky toho, jak si softwarová společnost Eset představuje podobu své vlastní centrály a vývojového střediska, které plánuje postavit na Slovensku. Plány a vizualizace vypadají opravdu dobře, zajímavostí v souvislosti s Applem je značná podoba budov samotných. Jsou totiž stylizovány do kruhových tvarů a značně připomínají Apple Park (ovšem v podstatně zmenšené podobě). Posuďte sami v galerii níže.

Vzhled není to jediné, co je na celém projektu kontroverzní. Na Slovensku se také řeší to, jak celá soutěž o stavební prostory probíhá. Jedná se totiž o areál, ve kterém se měla původně postavit nemocnice. Tyto plány ovšem zkrachovaly a slovenské ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo, že celý areál nabídne k prodeji ve veřejné soutěži. Zatím proběhlo několik kol a stále není jasné, komu areál nakonec připadne. Nejžhavější kandidáti jsou tři a jedním z nich je právě společnost ESET, která vypustila již zmíněné vizualizace.

Za návrhem stojí studio Atelier A11 a je jasně patrné, kde se inspirovali. Hlavním prvkem celého komplexu bude centrála kruhového tvaru, na kterou budou napojeny další kruhové budovy, do kterých by mělo být přesunuto například výzkumné a vývojové centrum společnosti. Zázemí by zde mělo najít zhruba 1400 zaměstnanců. Stejně jako v případě Applu, i zde by mělo být plno doprovodných budov. Od jídelen, přes sportoviště či možnosti ubytování a mnoho dalšího. Rozpočet na výstavbu bude vyšší než 100 milionů eur s tím, že doba stavby by neměla překročit pět let.

campus-esetu-na-patronke-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: reality.etrend

Související články

Dnes nejčtenější