Zavřít reklamu

Hledáte antivir pro váš Mac? Máte antivir, který vám nevyhovuje? Nebo snad používáte antivir a firewall od různých společností zvlášť? Pokud jste si alespoň na jednu z předešlých otázek odpověděli slovem „ano“, tak jste tady dnes naprosto správně. V dnešní recenzi bych vám velice rád představil komplexní antivirové řešení pro váš Mac s názvem Cyber Security Pro od světoznámé společnosti ESET. Není na co čekat, vrhněme se tedy na to a pojďme si říct několik základních informací o tomto úspěšném antiviru od ještě úspěšnější společnosti.

Na úvod zmíním, že ESET Cyber Security Pro je komplexní ochrana v podobě antiviru pro váš Mac. Slovní spojení „komplexní antivir“ je v tomto případě použito naprosto správně, jelikož Cyber Security Pro není jenom program pro detekci malwaru. Pokud se pro zakoupení produktu ESET Cyber Security Pro rozhodnete, dostanete po boku s antivirem také firewall, ochranu webu a mailu a zároveň také možnost rodičovské kontroly. Mimo tyto funkce se ESET Cyber Security Pro jednoduše snaží, aby byl váš Mac 100% bezpečný. Rozhodně se tedy nebudete zlobit, když váš upozorní na skutečnost, že nemáte aktualizovaný operační systém apod.

Proč si vybrat ESET?

Na tuto otázku existuje vcelku jednoduchá odpověď – jelikož je ověřený. Historie společnosti ESET sahá až do roku 1987, kdy byl vytvořen první antivir s názvem NOD. Od této doby přešlo spoustu času, konkrétně 31 let. Společně s časem rostla také úroveň a kvalita poskytovaných produktů od ESETu a nyní jsme zde. V roce 2018 a já momentálně píšu recenzi na ESET Cyber Security Pro, což je jeden z nejznámějších antivirů pro Mac na světě. Pokud chcete internetem surfovat naprosto bezpečně a bez sebemenšího strachu, že byste vlivem malwaru mohli přijít o svá data, je použití antivirového řešení rozhodně minimálně na zvážení. Pro řešení od ESETu byste se mohli rozhodnout například kvůli tomu, že ESET jako první společnost na světě získala 100x ocenění VB100, což je ocenění známého serveru virusbulletin.

Intuitivní uživatelské prostředí

Většina antivirů dnešní doby má z nepochopitelného důvodu opravdu složité ovládání. Pokud vlastníte počítač s operačním systémem Windows, tak nemusíme chodit daleko. Stačí, když se podíváme na nativní antivir Windows Defender, který je dle mého názoru naprosto složitý na ovládání a jednoduše vám ani nedovolí, abyste v něm prováděli různé úpravy. Samozřejmě navíc není tak bezpečný a dokonalý jako řešení od ESETu. Co se mi na Cyber Security Pro líbí je svým způsobem volnost a jednoduché pohybování v uživatelském prostředí. Když si totiž otevřete uživatelské rozhraní Cyber Security Pro, tak zjistíte, že mu vlastně rozumíte již od prvního spuštění. Nic jste se nemuseli učit a nic jste nemuseli zbytečně dlouho zkoumat. ESET Cyber Security Pro je jednoduše vytvořen tak, aby s ním mohl pracovat opravdu každý uživatel.

Domovské prostředí je rozděleno dohromady do šesti částí, kdy se nejčastěji budete pohybovat jen ve třech z nich. Na kartě Domů se nachází základní informace o zabezpečení, společně s různými výstrahami, upozorněními a doporučeními. Pokud se přepneme do karty Kontrola počítače, tak zde můžeme pomocí pár stisknutí tlačítka zkontrolovat počítač pomocí několika různých kontrol. Na možnosti kontrol se ve zkratce podíváme později v článku. Třetí karta představuje Aktualizace. Každý antivir je samozřejmě nutné aktualizovat, aby si udržoval aktuální detekční jádro, které svým způsobem funguje jako jakási databáze malwaru, pomocí které ESET Cyber Security porovnává soubory. Pokud se nějaký soubor podobá již známé hrozbě, detekční jádro jej odhalí a onen soubor přesune automaticky do karantény.

Nesmíme samozřejmě zapomenout na karty Nastavení a Nástroje. V kartě Nastavení probíhá veškeré nastavování celého antivirového programu. Pokud patříte mezi obyčejné uživatele, tak zde s největší pravděpodobností skončíte jen omylem. Pokud však víte, co máte dělat, tak vám nastavení umožní změnu různých parametrů nejen antiviru. V Nástrojích se poté nachází užitečné nástroje, které můžete využít ke 100% ovládnutí programu. Ku příkladu, nástroj Statistiky vám zobrazí veškeré informace o tom, jaký malware už ESET zadržel a všeobecně kolikrát už váš počítač ochránil.  Velice zajímavým nástrojem je také Odeslat soubor k analýze, kdy si můžete ESETem jednoduše nechat „oskenovat“ dokumenty a data, než je někomu pošlete. V Nástrojích se nachází řada dalších možností, avšak kdybych je tady měl všechny popisovat, tak bych tady byl opravdu dlouho. V poslední kolonce Nápověda se už dle názvu nachází nápověda, tedy okénko, na které se obrátíte, když si nevíte rady. Mimo jiné se zde nachází různé informace o produktu a vaší licenci.

Možnosti kontrol zařízení

Pokud se rozhodnete pro kontrolu vašeho zařízení, tak máte na výběr dohromady ze čtyř různých kontrol. První z nich je Smart kontrola, kterou budete používat prakticky pokaždé. Označení „Smart“ není jen náhodné, jelikož ona tato kontrola opravdu „smart“ je. Smart kontrola funguje tak, že si ke každému zkontrolovanému souboru uloží kontrolní součet – hash. Tento hash v sobě ukládá informace o tom, že zkontrolovaný soubor je čistý a v další prováděné kontrole se může přeskočit. Logicky tedy první kontrola bude trvat déle, avšak každá další už bude o mnoho rychlejší.

Další kontrolou je Hloubková kontrola. Tato kontrola se hodí především tehdy, pokud už je na tom váš Mac opravdu špatně a potřebujete jej vyléčit. Hloubková kontrola v tomto případě nepočítá s kontrolním součtem hash. Jednoduše totiž kontroluje celé zařízení úplně od znova.

Třetí možností je Volitelná kontrola. Ta se hodí většinou tehdy, kdy máte na vašem zařízení nainstalovaných více pevných disků a chcete kontrolu provést jen na konkrétním z nich. Všeobecně je volitelná kontrola opravdu volitelná – můžete si sami zvolit veškeré kritéria, která považujete.

Poslední kontrolou je Kontrola výměnných médií. Tato kontrola je aktivní jen tehdy, pokud máte k Macu připojené externí úložiště v podobě flashdisku či externího disku. Díky kontrole výměnných médií jednoduše eliminujete to, že by se vám někdo pokusil skrze externí médium do počítače nahrát malware. Můžete tak mít jistotu, že i při připojení neznámého externího disku budete 100% chráněni.

eset_kontroly1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

ESET Live Grid

Před samotným závěrem jsem se rozhodl zmínit funkci ESET Live Grid. Pamatujete si, jak jsem vám výše v článku řekl pár informací ohledně detekčního jádra? Právě tohle detekční jádro slouží k rozpoznání malwaru. Čas ale neúprosně plyne a s ním se na světě neustále vytváří nové a nové typy malwaru, které jednoduše není detekční jádro schopno ihned zpozorovat a zapsat. A přesně pro tyto situace je tady služba ESET Live Grid. Jedná se o cloudový reputační systém, kdy se porovnávají výsledky oskenovaných souborů od uživatelů z celého světa. ESET používá více než 120 000 000 uživatelů, takže databáze je to dosti kvalitní. V momentě kdy je ve viruslabu rozpoznán nový vzorek, je tímto systémem distribuován ke všem uživatelům. Uživatel tak nemusí čekat na vytvoření virových detekcí a jejich otestování, které obvykle trvá několik hodin. Díky systému ESET LiveGrid je nový škodlivý kód detekován do 30ti minut, což velice pomáhá ve chvíli, kdy se začne nový malware šířit například s vlnou podvodných e-mailů.

Závěr

Doufám, že se vám pořadově třetí recenze na ESET Cyber Security Pro líbila. Produkty společnosti ESET používám již několik let, a to jak doma, tak i na pracovních stanicích ve škole a nemám s nimi absolutně žádný problém. K antivirovému řešení ESET Cyber Security Pro tedy nemám jedinou výtku a pokud hledáte antivir, tak mi nezbývá nic jiného, než vám ESET Cyber Security Pro doporučit. Pokud byste se chtěli stát vlastníky tohoto skvělého antiviru, tak si připravte 1490,- na jeden rok pro jedno zařízení, což je opravdu skvělá cena. Navíc, pokud jste student a nebo učitel, získáte od ESETu 50% slevu; 30% sleva poté platí pro již stávající zákazníky ESETu. A pokud jste se přesunuli z Windows na Mac, tak můžete pokračovat ve využívání licence z Windowsu – nemusíte kupovat novou, pouze stačí ESET na Windowsu odinstalovat a na Macu licenci aktivovat znovu.

cyber_security_produkt
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
cybersecuritypro_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější