iStores.sk
iStores.sk

Tohle je ten nejlepší koncept iPhonu 8, jaký jste mohli doposud vidět

Představení iPhonu 8 je ještě daleko před námi. Výroční model by měl dokonce dorazit i o něco později, než jsme zvyklí. Objednávky jednotlivých komponent totiž analytikům prozradily, že iPhone 8 se ukáže světu až o měsíc nebo dva později, než iPhone 7s a iPhone 7s Plus, se kterými by se měl Apple letos také pochlubit jako s levnější alternativou revolučního modelu.

Tak či tak, ani vzdálený a ještě pozdější příchod nebrání tomu, abychom o iPhonu 8 slyšeli v podstatě denně. Každý týden vypluje na povrch minimálně jedna nebo dvě zprávy, které potvrzují nebo vyvracejí nějakou předchozí, a někdy dokonce oznamují něco zcela nového.

Podobně jako spekulací je i konceptů jako hub po dešti. Každý týden se objeví minimálně jeden a s klidným svědomím vám mohu přiznat, že na Letem světem Applem zveřejňujeme jen tak polovinu z nich, protože kolikrát ani nestojí za pozornost. To ovšem neplatí u dnešního konceptu přímo od slavného amerického magazínu Phonearena.

Tamní redaktoři totiž navrhli koncept v podstatě bezrámečkového iPhonu, který stojí skutečně za to. Při jeho vytváření se řídili všemi dosavadními informacemi od spolehlivých zdrojů, a tak jejich výročnímu modelu nechybí 5,8palcový OLED displej s mírně zahnutými stranami, minimálními rámečky a hlavně se speciálně vymezenou oblastí ve spodní části, kde by se mel nacházet Home Button s Touch ID zabudovaným v displeji a možná i další tlačítka.

Phonearena ukazuje, že spodní část displeje by mohla fungovat v podstatě jako Touch Bar na nejnovějších MacBoocích Pro – zobrazované ovládací prvky by se měnily na základě spuštěné aplikace. Například při upravování fotografií by se zobrazil výběr filtrů nebo prvek pro natočení fotografie do strany. Při psaní iMessage by se zase mohly ve spodní části zobrazovat emotikony.

Ačkoli by se iPhone 8 měl pochlubit větším displejem, než jakým v současné době disponuje iPhone 7 Plus, ve výsledku by byl telefon velký jako současný iPhone 7. Je ale důležité vzít v potaz, že bez funkční oblasti bude mít skutečný displej uhlopříčku „jen“ 5,1 palce, ale zato rozlišení 1242×2800 pixelů

iPhone 8 concept phonearena 1

Leitz
Vstoupit do diskuze (8)

Diskuze

  Dle mého subjektivního názoru, jeden z nejhorších konceptů. Tělo pořád stejné jako u „šestky“ a jen roztažený displej po celé přední ploše. Autor konceptu se neobtěžoval ani ukázat, jak by měl vypadat telefon z druhé strany… Takových konceptů může můj děda v malování udělat… 🙂

  Je to fakt koncept, tedy něco, co udělal výrobce nebo je to je scifi nějakého fanouška?

  podla mna nie je. Chvala Apple za to, ze jeho produkty potom vypadaju podstatne lepsie ako mokre sny „konceptarov“.

  Pominu-li, že superlativ použitý v titulku je „Blesk“uchtivý (blesk je takový humus plátek plný podobných výkřiků) a pominu-li, že to samé tvrzení je jen subjektivním hodnocením, které má za cíl podsunout myšlenku jednotlivce masám, mý pocity jsou naprosto odlišný. Články o tom, co kdy kde a jak bude mít jakýkoliv nový Apple produkt už téměř nesleduju. Chce se mi z nich zvracet skoro úplně stejně, jako když u matky na stole zahlédnu ten Blesk. Ten má taky zaručeně nejlepší, nejpravdivější, nejčerstvější a nejpřesnější informace.
  A pak stále zůstává otázka: „Vy fakt nemáte rádi překvapení?“

  takto bych si to zepředu plus mínus představoval … doufám že se pochlapí a dají touch id do obrazovky !!

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek