Jaké funkce by mohla mít Apple TV 5?

Objevily se první důkazy o tom, že společnost Apple pracuje na páté generaci Apple TV. Zařízení běžící na systému tvOS bylo poprvé představeno v roce 2015, nicméně v několika oblastech zaostává, a proto by mnozí z nás přivítali update modelu. Server 9TO5Mac zveřejnil, jaká zlepšení by mohla přinést budoucí Apple TV s tvOS.

Aktuální Apple TV postrádá podporu pro 4K videa, čímž zaostává za ostatními produkty na trhu. Ostatní konkurenti už podporují vysoce kvalitní videa v rozlišení 4K, a to jsou na stejné cenové úrovni jako Apple TV. S tím by souvisela i aktualizace katalogu iTunes, který by musel nabídnout filmy a pořady v této kvalitě.

Vedle podpory 4K by mohla cupertinská společnost zapracovat na něčem, jako je Amazon Alexa či Google Home. Virtuální asistentka založena na bázi Siri by pracovala úplně podobně jako asistenti konkurence, ale otázkou zůstává, zda Apple vůbec plánuje zabudovat do Apple TV něco takového.

Apple na konci loňského roku oznámil, že chce přestat vyvíjet WiFi routery AirPort. Spekuluje se tedy o tom, že Apple TV by mohla fungovat i jako router, nebo alespoň jako router extender, a tím nahradit AirPort Express. V neposlední řadě by se uživatelům zamlouvali, kdyby Apple TV byla schopnějším herním zařízením. Apple už navýšil maximální velikost tvOS aplikací z 200 MB na 4 GB, a tak mohou vývojáři pracovat klidně i na hrách.

A jaké funkce byste přivítali vy?

Zdroj: 9TO5Mac

Leitz

Diskuze

  Napíšu podobný koment jako k předchozímu článku o Apple TV 😀
  Hned jak představili 4. generaci jsem si řekl že příští bude umět 4K a tahle se začne sekat. Já se na ni tak těšííím ? ? Jaké myslíte že budou paměti? 32 a 128?
  Procesor bude nejspíš A10 možná trochu zlevněný bych řekl, možná vyndají ty 2 slabší jádra.
  Jak myslíte že připojí 4K televizi při 60 fps? Přes HDMI to nejde ne?

  Reagovat

  Osobně bych uvítal nazpátek optický sound výstup, ale beztak budu za zpátečníka. 4K považuji za zbytečné, ze 3m lidské oko nerozezná rozdíl od full HD, nehledě na nedostatek zdrojů k přehrávání. Snad jen videa z iP.

  Reagovat

  4K podpora by suvisela hlavne s podporov noveho kodeku x265 v ktorom bude co raz viac obsahu. Dnesna aTV zvladne film len v x264. Cize za rok dva bude nepouzitelna na pozeranie filmov cez infuse resp plex.

  Reagovat

  To víc jak 3 metry, máme úhlopříčku 125 cm a i z 5 m (normální vzdálenost) poznám jestli jsou fotky z mé 3. generace Apple TV nebo z flashky. A fotky ze zrcadlovky vypadají na 4K vážně dobře. Jak vytištěné.
  Paradoxně kvůli svým brýlím je vidím lépe než na 4K monitorech 😀 na telefonech by mi stačilo tak 250 dpi, to zbožňuju jak do mě někdo hustí že galaxy S7 s 576 DPI je mnohem lepší než 326 a poznám to :-D.
  Zdrojů bude více časem, apple TV stará 5 let funguje bez problému a tahle bude taky, s výhledem do budoucna jasná volba.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz