Zavřít reklamu

Objevily se první důkazy o tom, že společnost Apple pracuje na páté generaci Apple TV. Zařízení běžící na systému tvOS bylo poprvé představeno v roce 2015, nicméně v několika oblastech zaostává, a proto by mnozí z nás přivítali update modelu. Server 9TO5Mac zveřejnil, jaká zlepšení by mohla přinést budoucí Apple TV s tvOS.

Aktuální Apple TV postrádá podporu pro 4K videa, čímž zaostává za ostatními produkty na trhu. Ostatní konkurenti už podporují vysoce kvalitní videa v rozlišení 4K, a to jsou na stejné cenové úrovni jako Apple TV. S tím by souvisela i aktualizace katalogu iTunes, který by musel nabídnout filmy a pořady v této kvalitě.

Vedle podpory 4K by mohla cupertinská společnost zapracovat na něčem, jako je Amazon Alexa či Google Home. Virtuální asistentka založena na bázi Siri by pracovala úplně podobně jako asistenti konkurence, ale otázkou zůstává, zda Apple vůbec plánuje zabudovat do Apple TV něco takového.

Apple na konci loňského roku oznámil, že chce přestat vyvíjet WiFi routery AirPort. Spekuluje se tedy o tom, že Apple TV by mohla fungovat i jako router, nebo alespoň jako router extender, a tím nahradit AirPort Express. V neposlední řadě by se uživatelům zamlouvali, kdyby Apple TV byla schopnějším herním zařízením. Apple už navýšil maximální velikost tvOS aplikací z 200 MB na 4 GB, a tak mohou vývojáři pracovat klidně i na hrách.

A jaké funkce byste přivítali vy?

Apple TV 5 concept FB

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.