• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple opouští vysoce postavený zaměstnanec, míří do Tesla Motors

  O neustálých přechodech zaměstnanců mezi společnostmi Apple a Tesla Motors, se psalo v podstatě celý minulý rok. Apple opustilo mnoho velmi důležitých a talentovaných lidí, obráceným směrem pak také k několika přesunům došlo. Podle všech zpráv se ovšem zdá, že z tohoto “obchodu” vychází v dlouhodobějším horizontu lépe Tesla. Krátce po novém roce se objevila nová informace potvrzující další odchod vysoce postaveného zaměstnance z Applu. Je jím ředitel vývoje Xcode a Swiftu, Chris Lattner. Podle dostupných informací by měl z Applu odejít na konci ledna. 

  Chris Lattner byl zodpovědný za správu vývojářského prostředí Xcode, programovacího jazyka Swift a dalších několika softwarových projektů v rámci Applu, týkajících se zejména softwarového vývoje. Na jeho pozici jej nahradí současný senior manažer Ted Kremenek.

  Podle vlastního prohlášení se chce Lattner etablovat v novém prostředí. Jeho odchod prý nijak dlouhodobě neovlivní projekty, na kterých se podílel. I přes novou pracovní příležitost plánuje dále zůstat členem Swift Core týmu a na vývoji jazyka se tak bude, alespoň částečně, dále podílet. Lattner začal v Applu pracovat v roce 2005 a výrazně se zasloužil o vývoj programovacího jazyka Swift. V Tesla Motors nastoupí na pozici Viceprezidenta pro autonomní software a povede inženýrský tým pracující na projektu autopilota.

  chris-lattner-apple-swift

  Zdroj: teslahub

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online