• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS High Sierra
  iStores.sk

  Malwarbytes varuje před DoS útoky na uživatele Macu, ochrání vás jen nejnovější macOS 10.12.2

  Společnost Malwarbytes vydala varování před malwarovým útokem, který cílil speciálně na Macy. Jednalo se o takzvaný DoS útok (Denial of Service) na aplikace Safari a Mail, jejichž poruchové chování zapříčiňovalo problémy s RAM a pády Macu. Malware by prý neměl zasáhnout uživatele macOS 10.12.2.

  Malware začne “vytvářet” e-maily, které ale nikdy neodešle. Okna s maily postupně překryjí okno, se kterým momentálně uživatel pracuje. Nejedná se o pokus o spam, ale o typický DoS útok. Malware je svým charakterem podobný existujícímu malwaru pro Windows, který se snaží uživatele donutit k telefonátu na falešnou helpline.

  Podle Malwarebytes jsou e-maily odesílány minimálně ze dvou e-mailových účtů – pokud zprávu z jednoho z nich obdržíte, bez přečetení byste ji měli okamžitě smazat. Jedná se o adresy dean.jones9875@gmail.com a amannn.2917@gmail.com. Malware hostuje na serverech jako safari-get[.]com, safari-get[.]net, safari-serverhost[.]com nebo safari-serverhost[.]net. Nikdo by nikdy neměl klikat na neznámé odkazy, na tyto weby si ale dejte obzvlášť pozor. V bezpečí by měli být majitelé Maců s macOS Sierra 10.12.2 nebo novějšími beztaverzemi.

  sad Macbook

  Zdroj: 9to5Mac.com

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online