• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 10 MacBook Pro
  iStores.sk

  Chcete MacBook Air s dotykovou obrazovkou? S AirBar to jde snadno

  Notebooky 2v1 – tedy s dotykovým displejem – se v poslední době staly velkým hitem. Apple se však netváří, že by je do své nabídky hodlal nyní či v budoucnu zařadit. Nyní ale mají majitelé MacBooků Air možnost vychutnat si výhody dotykového displeje i u svého počítače. S řešením, zvaným AirBar, přišla společnost Neonode.

  Společnosti, zaměřující se na vývoj elektroniky, se v posledních dnech předhánějí v tom, aby se co nejlépe předvedly na veletrhu CES, který se koná ve dnech 5. – 8. ledna. Své místo na něm bude mít i firma Neonode, která je tvůrcem doplňku s názvem “AirBar”. Ten byl původně vyvinut pro počítače s Windows, nyní se ale konečně dostává i k majitelům Maců. Jedná se o magnetický pruh pro třináctipalcový MacBook Air, který se k laptopu připojí pomocí USB kabelu.

  Po umístění AirBaru mohou uživatelé používat displej jako touchscreen, možná je i integrace systémových gest. Dochází k tomu za použití technologie s názvem “zForce AIR Technology”, k aktivaci touchscreenu není zapotřebí žádný přídavný software. AirBar využívá řady světel přes displej, což znamená, že touchscreen reaguje jak na dotek holou rukou, tak i na rukavice či příslušné nástroje.

  “Jsme vycvičeni k tomu, abychom se věcí dotýkali. AirBar je prvním řešením typu plug-and-touch, které promění váš MacBook Air v notebook s touchscreenem. Kdykoliv se ho budete chtít dotknout, můžete. Připravte se na prohlížení webových stránek, videí, nebo hraní her. AirBar je rychlý a funguje s prsty, tužkami nebo dokonce i štětci.”

  Důvodem, proč AirBar funguje jen s MacBookem Air, je nutnost rámečku a potřeba USB-A portu. Světlo světa spatří počátkem března a k dostání bude na Amazonu za 99 dolarů.

  Zdroj: iPhoneHacks.com

  Diskuze

   Pro mě je to zařízení úplně k ničemu. Nevidím jediný důvod, proč bych měl chtít šahat na displej svého notebooku. Tenhle pošahaný trend vznikl pouze jako vedlejší produkt marketingu pro technologické analfabety, kteří se těší, že si kupují zařízení 2v1 a razí heslo, že čím více funkcí, tím lepší počítač. A dík samozřejmě patří také Microsoftu, který přišel s ideou spatlat všechny systémy do jednoho. Kdokoliv kdo myslí práci s notebookem vážně, používá myš a klávesnicové zkratky.

   Obcas sa mi stane ze chcem po tom co cely den klikam na iphone alebo ipad kliknut na macbook ale to je 1x do mesiaca. Skor by mi vadilo ze by som sa zabudol zaklapol notebook a pakou vylomil panty display-a

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články