Zavřít reklamu

Formát dokumentů PDF je jedním z nejrozšířenějších způsobů, kterým se šíří dokumenty. Jeho největší výhodou je to, že se na všech zařízeních zobrazí stejně a proto se používá tak rozšířeně. Pokud tedy Mac používáte ke kancelářským účelům, určitě se s dokumenty v tomto formátu setkáváte často. Jestliže s nimi pracujete často, určitě jste někdy potřebovali z dokumentu „vytáhnout“ pouze některé strany. K tomu na macOS existuje jednoduchý trik, který lze provést v aplikaci Preview.

K vyjmutí stránek z takového dokumentu tedy nepotřebujete stahovat dodatečné aplikace, jelikož vám k tomu postačí Preview, který je v macOS předinstalován.

Jak na macOS pomocí Preview rozdělit PDF dokument

  1. Najděte PDF dokument, ze kterého chcete vyjmout některé stránky.
  2. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Otevřít v → Preview.
  3. Nyní se otevře nové okno aplikace Preview, ve které se načte daný dokument. V levém panelu s náhledy stránek najděte ty stránky, které chcete vyjmout.
  4. Stránky označte kliknutím (více jich můžete označit pomocí držení klávesy Command a klikání na ně).
  5. Jakmile jsou požadované stránky označeny, klikněte na jednu z nich levým tlačítkem myši a posuňte ji například na plochu.
  6. Po uvolnění tlačítka se na ploše vytvoří nový dokument se stejným názvem, za kterým bude v závorce ještě dodáno, že je to kopie.

Tímto jednoduchým a rychlým postupem jste tak vytvořili nový PDF soubor s přetaženými stránkami.

pdf-icon-fb

Zdroj: idownloadblog

Související články

Dnes nejčtenější

.