Zavřít reklamu

Po několika týdnech stěžování uživatelů a nářků na internetových fórech, se Apple postavil čelem k problému vadných, nebo nějakým způsobem poškozených, čoček fotoaparátu v případě modelu iPhone 7 Plus. Podle informací ze včerejška to vypadá, že všechny servisované telefony s tímto poškozením, jsou svolávány a automaticky nahrazovány novými modely. V našem případě bude tyto problémy řešit autorizovaný servis Apple. Máte-li tak problém s foťákem u iPhonu 7 Plus, pravděpodobně dostanete nový kousek. 

Informace o probíhající výměně se objevily na webu. Vadná kamera se projevuje černou/fialovou obrazovkou v případě, že chcete začít něco fotit. V některých případech viewfinder funguje, ale výsledné snímky jsou očividně poškozené a při jejich pořizování se telefon neobvykle zahřívá. Tento problém se může týkat jak hlavní, tak selfie kamery.

Podle informací uživatelů, kteří tyto problémy řeší, Apple mění vadné telefony za nové. Podle zástupců Applu se jedná o problém s čočkami a vše se řeší výměnou kus za kus. V omezených případech se situace řeší opravou zařízení (v případě záruční opravy), jelikož by měla být vadná pouze čočka. Pokud vás tedy podobný problém trápí, oficiální. respektive autorizovaný, Apple servis vám s ním poradí. O problému by měli vědět, stejně tak jako o novém oficiálním postupu. Problémy s kamerou postihují zatím pouze iPhone 7 Plus.

iphone-7-plus-black-fb

Zdroj: Cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.