Zavřít reklamu

Zlobí vás u vašeho 13” MacBooku Pro baterie? Nezoufejte. Jablečná společnost totiž spustila po celém světě výměnný program na výměnu vadných baterií u MacBooků Pro bez Touch Baru vyrobených od října 2016 do října 2017. Některé tyto stroje totiž obsahují vadný komponent, který může způsobit právě problémy s baterií. Údajně se však nejedná o žádný problém ohrožující vaši bezpečnost. I tak je však využití bezplatné výměny baterie, která je tímto problémem zasažena, rozhodně na místě. Minimálně kvůli tomu, aby váš MacBook fungoval přesně tak, jak by měl.

Pokud chcete zjistit, zda máte na bezplatnou opravu nárok, navštivte tuto stránku. Jediné, co musíte pro zjištění nároku na výměnu udělat, je zadat vaše sériové číslo Macu do kolonky na webu, díky kterému jej Apple identifikuje a určí, zda se program vztahuje i na vás. Sériové číslo Macu pak naleznete po kliknutí na logo Applu v levém horním rohu v sekci O tomto Macu.

Na MacBook Pro s Touch Barem se tento výměnný program nevztahuje: 

Jak už jsem psal výše, jelikož se jedná o výrobní vadu, je její oprava samozřejmě zcela zdarma a pokud na ní máte nárok, provede vám ji autorizovaný servis Applu. Samozřejmě však lze kontaktovat i samotného prodejce (v České republice nejčastěji Premium Resellera), který vám též s řešením problému poradí.

I v tomto případě pak platí, že pokud jste se pro výměnu vadné baterie rozhodli již v minulosti, zaplatili jste za ní, ale podle sériového čísla máte nyní nárok na bezplatnou výměnu, Apple vám vrátí peníze. Vše se řeší individuálně s podporou Applu. Celý výměnný program pak trvá po dobu pěti let od zahájení prodeje 13” MacBooku Pro (vyjma modelu s Touch Barem). 

13-inch-macbook-pro-no-touch-bar

Související články

Dnes nejčtenější

.