Zavřít reklamu

AirPods jsou konečně tady a v tuto chvíli již dělají radost mnoha uživatelům po celém světě. Pokud jste si ty své objednali krátce po zveřejnění objednávek, měly by vám dorazit každým dnem nebo je možná už máte také doma. Dobrá dostupnost také znamená další věc, na webu se začnou objevovat recenze uživatelů a zahraničních serverů. Konečně si tak můžeme nezaujatě přečíst, jaké AirPods vlastně jsou. Jak dobře v praxi hrají, jakou mají výdrž, jak drží v uších a tak dále. Server 9to5mac přinesl rozsáhlé první dojmy, které vám nyní shrneme. 

První, s čím nový majitel přijde do kontaktu, je balení, které je opět skvělé. Obrázek sluchátek je na krabičce vyražen, takže ho po přejetí prstů příjemně cítíte. Krabička jako taková je skvěle provedená, na to jsme však u Applu zvyklí. Po otevření krabičky na vás vykoukne malá krabička ve které je to, na co čekáte.

Sluchátka jako taková jsou všem majitelům iPhonů velmi povědomá. Tvar je téměř shodný s klasickými EarPods, akorát nemají kabel, naopak mají částečně prodlouženou nožičku. Krabička je také velmi povedená. Tvarově snadno padne do ruky a nad zavíracím mechanismem Apple také strávil nějaký ten pátek. Otevírání je skvěle provedené, stačí použít jen trochu tlaku a víčko se vyklopí. AirPods v jejich krabičce drží magnety které se starají o to, aby sluchátka nevypadla.

Nošení sluchátek je údajně velmi pohodlné a ani při extrémních pohybech hlavou sluchátka nevypadnou. Ani při 90 stupňovém náklonu hlavy sluchátka nevypadnou. Podle autora jsou tak obavy z vypadnutí sluchátek zcela liché. Párování je naprosto bezproblémové a funguje naprosto spolehlivě poté, co v blízkosti nějakého Apple zařízení otevřete krabičku.

Dotyková gesta ovládání fungují také bezproblémově. Přerušení přehrávání po vyndání sluchátka z ucha je také zcela bez chyby. Stejně tak spuštění přehrávání při vložení sluchátka zpátky do ucha. AirPods zní údajně lépe než klasické EarPods. Celkové podání zvuku je plnější, basy jsou citelnější a dokáží vás lépe vtáhnout do děje, než jejich drátoví sourozenci. Ovládací prvky disponují jemnou latencí, nejde však o nic vážného. Stejně tak je také lehce znatelný lag při přehrávání videa. Tento problém se však údajně liší aplikace od aplikace. Kvalita mikrofonu je průměrná, spolehlivost Siri pak dostatečná.

Autor prvních dojmů článek uzavírá s tím, že AirPods překvapily. Zároveň je ovšem velmi brzo na to, vynášet nějaké definitivní soudy. Až dlouhodobé používání pořádně prověří životnost baterie, spolehlivost Bluetooth připojení v rozličných podmínkách a případné vylepšování po softwarové stránce. Jedinou jasnou nevýhodou může být dostupnost, která do Vánoc nebude příliš dobrá. AirPods tak mohou být ideálním vánočním dárkem pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Sluchátka za vyzkoušení rozhodně stojí.

img_2755

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.