Zavřít reklamu

Magazín Time mí již desítky let nejznámější obálku na světě a to díky tomu, že na ni každoročně vyhlašuje osobnost roku. Tuto tradici zná téměř každý a i ti, kteří Time nikdy nedrželi v ruce vědí, že se na něm každoročně objevuje osobnost roku, kterou vybírá redakce. V roce 2006 se pak na obálce objevilo zrcátko s tím, že osobností roku jste právě vy.

Time však vyhlašuje každoročně také takzvané Inventions, což jsou v překladu vynálezy. Mezi vynálezy roku 2016 pak patří mimo jiné také sluchátka Apple Airpods, která Apple představil spolu s iPhone 7 letos v září. Do kategorie Inventions nepatří jen jeden produkt, ale Time jich vybírá rovnou 25 a neurčuje jejich pořadí a tak jsou AirPods jedním z 25 nejlepších vynálezů letošního roku například spolus s PS VR nebo takovou legrací jako jsou samozavazovací boty od Nike.

„Apple má za sebou historii která mění technologie, od digitalizace hudby až k telefonu citlivému na dotyk. Takže když technologický gigant oznámil, že jeho iPhone 7 nebude mít 3,5mm jack pro sluchátka, který je standardem u většina audio zařízení po celá desetiletí, musel nabídnout přesvědčivou alternativu. Na rozdíl od mnoha svých Bluetooth předchůdců, mají Apple AirPods nejen mikrofony umožňující ovládat telefon pomocí Siri, ale také zjistí, zda je máte v uších a automaticky pozastaví hudbu, například když je vytáhnete z uší a chcete si povídat s kamarádem. Tím nejpohodlnějším co nabízejí je však automatické párování, které zcela eliminuje potřebu jít do menu a něco nastavovat,“ uvádí Time v odůvodnění, proč právě AirPods zahrnul do 25 nejlepších vynálezů roku 2016.

airpods

*Zdroj: time.com

Související články

Dnes nejčtenější

.