Zavřít reklamu

Navštívit designovou laboratoř Applu je vzácnou výsadou, které se nedostane ani některým vedoucím pracovníkům. Jony Ive ale dal nyní světu možnost do ní nahlédnout. Stalo se tak při příležitosti vydání nové knihy „Designed by Apple in California“. V nejnovějším videu od společnosti Apple můžeme slyšet Iveho hlas, nesoucí se prostory Industrial Design Studia. Popisuje procesy výroby kultovních kousků z dílny společnosti.

K vidění jsou prototypy zařízení od Applu, stejně jako záběry na produkty, jejichž každý detail je pečlivě analyzován a znovu zvážen. Designérské týmy jiných velkých společností čítají kolem tisícovky pracovníků, skupina kolem Iveho má ale jen okolo dvaceti členů. Pracují v Applu již léta a na svědomí mají ty nejikoničtější produkty posledních dvou desetiletí.

Nová kniha od Applu s názvem „Designed by Apple in California“ stojí 199 a 299 dolarů v závislosti na velikosti a obsahuje 450 fotografií produktů od Applu. Je věnována Stevu Jobsovi a zároveň se datum jejího vydání blíží datu dvacátého výročí Jobsova návratu do společnosti Apple. „Myšlenka skutečné snahy udělat něco velkého pro lidstvo byla Stevovou motivací od samého začátku, a i nadále zůstává naším ideálem a cílem do budoucna,“ uvedl Ive ve svém prohlášení. „Archiv má být decentní sbírkou produktů, na jejichž designu team pracoval po celé roky. Věříme, že díky němu lidé pochopí, jak a proč tyto produkty existují. Zároveň kniha poslouží i jako prostředek výzkumu pro studenty všech oborů designu.“

jonathan-ive-fb

Zdroj: CultOfMac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.