Zavřít reklamu

Koncem minulého týdne se na síti Reddit objevilo video, u kterého to vypadalo, že zabírá iPhone 7 s iOS 10.1 a jailbreakem. Ohledně jeho pravosti panovaly značné pochybnosti. Známý hacker Luca Todesco dnes ale na Twitteru zveřejnil fotografie, na nichž je zachycen jailbreak iPhonu 7 s iOS 10.1.1, což je v současné době nejnovějším firmware od Applu pro iPhony, iPody touch a iPady. Apple v něm zalepil množství bezpečnostních děr, které by mohly být použity právě pro jailbreaking.

Todescův jailbreak nijak nesouvisí s videem z minulého týdne. Každý z jailbreaků byl proveden jinou osobou, z nichž každá s největší pravděpodobností použila k jailbreaku odlišnou metodu. Vytvoření jailbreaku pro nejnovější iOS od Applu vyžaduje překonání nových bezepečnostních opatření, jako je například kernel patch protection – KPP.

jailbreak-iso-10-1

Todesco dále píše i o zpětné kompatibilitě s iOS 10.1. Todesco má s postováním ukázkových videí a fotografií na Twitter dlouholetou zkušenost a v příslušné komunitě je dobře známou postavou. Rychlé vydání nového iOS od Applu vytváří velký tlak na jailbreakerské týmy, které zkoumají proveditelnost public jailbreaku. Hra na kočku a myš mezi Applem a hackery zatím vypadá, že je spíše ve prospěch Applu. Vydání veřejného jailbreaku vyžaduje mnoho zkoumání, beta testování napříč širokou škálou zařízení s příslušným operačním systémem a naprogramování stabilního nástroje jak pro macOS, tak i pro Windows, a pochopitelně udržování tempa s postupnými opravami chyb.Tyto úkoly vyžadují více než jen jednu osobu, což hraje roli v tom, proč tyto ukázky nebyly nikdy zveřejněny. U týmů, jako je Pangu nebo TaiG, existuje asi největší pravděpodobnost, že vydají jailbreak pro iOS 10. Pangu se podle svého vyjádření již „snaží dát něco dohromady“.

iphone-7-home-button-fb

Zdroj: iDownloadBlog.com

Dnes nejčtenější

.