iOS 12 ještě nebyl ani vydán pro veřejnost, už se ale dočkal prvního jailbreaku

Dnes večer tomu budou přesně dva týdny, co nám Apple poprvé ukázal nový iOS 12 a do světa vypustil jeho první beta verzi pro vývojáře, kteří mu mimo jiné pomáhají s vyhledáváním chyb v tomto softwaru. Ačkoliv je ale beta testování ve velmi rané fázi a v následujících týdnech a měsících nás čeká vydání spousty dalších beta verzí, kterými se budeme pomaloučku přibližovat k finálnímu produktu, milovníkům jailbreaku se zdařil husarský kousek. První jailbreak systému iOS 12 je totiž již na světě.

S prvním jailbreakem pro iOS 12 se pochlubil Liang Chen, který pracuje jako bezpečnostní výzkumník. Z videa, které sdílel na internetu, je jasně patrné, že v jeho iPhonu X běží první beta iOS 12, kterou lze “vylepšit” pomocí jailbreaku, respektive obchodu Cydia. Zajímavé je i to, že k instalaci jailbreaku nepotřebujete žádný počítač a ani jiný dodatečný hardware, protože si iPhone X zvládne nainstalovat vše bez problému sám. Na celý instalační proces a následnou ukázku obchodu Cydia se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem.

Ačkoliv je pro milovníky jailbreaku toto video velkou vzpruhou a potvrzením toho, že se na jailbreaku stále pracuje, jásat by přesto neměli. Komunita jailbreakářů totiž pomalu umírá a je zřejmě jen otázkou času, kdy úplně zanikne. Tomu přispěl velkou měrou i samotný Apple, který nejenže přestal podepisovat starší verze softwarů, ale také své systémy iOS výrazně vylepšil a mnohdy i obohatil o funkce právě z jailbreaku. Díky tomu tak mnozí již jailbreak nepotřebují a spoléhají se raději na oficiální systémy. 

A co si myslíte vy? Je podle vás jailbreak ještě potřeba, protože v iOS chybí stále spousta věcí? 

| | Zdroj
18
Leitz

Diskuze

  Jan Vorel

  Jailbreak jako takový nikdy nezanikne. Já osobně využívám z Jailbreaku vždycky tak na 50 tweaků které mi nativně v systému chybí.

  Reagovat

  Jailbreak je pro Androidisty, kteří chtějí vlastnit iPhone. Jailbreak flashuje pameť a vytváří v paměti mass storage, čímž se telefon v podstatě chová jako flashka nebo jak droid. Optimalizace je v tuto chvíli nulová – není automatická, po sléze se do paměti rozbalují složky, které zabírají místo stejně jako na androidu. Správný uživatel, který sáhne iPhonu ho pořídí právě pro to, že nemá zbytečné hýbátka, otravné složité nastavení a nechce se stát služebným tomu telefonu. iPhone své nastavení má a i přesto, že není tak obsáhlé, lze veškeré nastavení odzálohovat, aby jste při koupi nového vše nedělali od začátku. Není co dodat. Jailbreak v iPhonu postrádá smysl ho vlastnit.

  Reagovat
  Pádraig Raphaël Naomh

  Meby zajimalo kdy opravi chyby v pripojeni. Prepojovani mezi LTE a WiFi je tragedie. Nekdy se mi zarizeni zasekne a mam tim z chuti svyhnout o zem 🤬
  Musim pak rucne zapnout rezim “letadlo” a pak zase vypnout aby se to srovnalo.
  Nekdy premyslim to vubec neaktualizovat.
  Mam 6S/64GB

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz