Zavřít reklamu

Dnes večer tomu budou přesně dva týdny, co nám Apple poprvé ukázal nový iOS 12 a do světa vypustil jeho první beta verzi pro vývojáře, kteří mu mimo jiné pomáhají s vyhledáváním chyb v tomto softwaru. Ačkoliv je ale beta testování ve velmi rané fázi a v následujících týdnech a měsících nás čeká vydání spousty dalších beta verzí, kterými se budeme pomaloučku přibližovat k finálnímu produktu, milovníkům jailbreaku se zdařil husarský kousek. První jailbreak systému iOS 12 je totiž již na světě.

S prvním jailbreakem pro iOS 12 se pochlubil Liang Chen, který pracuje jako bezpečnostní výzkumník. Z videa, které sdílel na internetu, je jasně patrné, že v jeho iPhonu X běží první beta iOS 12, kterou lze “vylepšit” pomocí jailbreaku, respektive obchodu Cydia. Zajímavé je i to, že k instalaci jailbreaku nepotřebujete žádný počítač a ani jiný dodatečný hardware, protože si iPhone X zvládne nainstalovat vše bez problému sám. Na celý instalační proces a následnou ukázku obchodu Cydia se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem.

Ačkoliv je pro milovníky jailbreaku toto video velkou vzpruhou a potvrzením toho, že se na jailbreaku stále pracuje, jásat by přesto neměli. Komunita jailbreakářů totiž pomalu umírá a je zřejmě jen otázkou času, kdy úplně zanikne. Tomu přispěl velkou měrou i samotný Apple, který nejenže přestal podepisovat starší verze softwarů, ale také své systémy iOS výrazně vylepšil a mnohdy i obohatil o funkce právě z jailbreaku. Díky tomu tak mnozí již jailbreak nepotřebují a spoléhají se raději na oficiální systémy. 

A co si myslíte vy? Je podle vás jailbreak ještě potřeba, protože v iOS chybí stále spousta věcí? 

ios 12 jailbreak

Související články

Dnes nejčtenější

.