Zavřít reklamu

Jen rok poté, co Apple obohatil svou řadu iPhonů o Rose Gold variantu, přidal letos také novou barvu Jet Black a ze Space Gray se stala krásná matně černá. Mohlo by se tak zdát, že co se týče barevných variant, tak už Apple vyčerpal své možnosti a na žádnou další unikátní barvu se už nemáme těšit. Jenže uživatel “vantt1” z Redditu nám všem ukázal, jaká krásná varianta chybí a kterou by tak mohl Apple někdy v budoucnu vyrobit.

Vantt1 si totiž svůj starý iPhone 6 předělal na matně bílý, přičemž ostatní prvky jako fotoaparát, tlačítka, přepínač a šuplík na SIM kartu jsou zlaté, což k bílé variantě ladí naprosto dokonale. Jak sám uvádí, celé šasi je hliníkové, ale je natřené tenoučkou vrstvou laku, tudíž anténní pruhy jsou v podstatě neviditelné. Šasi zakoupil na Aliexpress, ale ještě si ho lehce upravil, ovšem nespecifikoval přesně jak.

Uživatel si tak vyrobil unikátní kousek, který jen tak nikde jinde neuvidíte, má to ovšem i své nevýhody. Například čočka fotoaparátu není na novém šasi chráněná tvrdým safírovým sklem, ale je plastová, a tak se snadno poškrábe, což poté výrazně ovlivní kvalitu fotografií. Čočku je však prý možné prohodit ze starého šasi.

Jednu chvíli po představení iPhonu 7 a hlavně Apple Watch Edition Series 2 se spekulovalo, že by chystaný iPhone 8 mohl být vyrobený z keramiky, tedy stejně jako nové Apple Watch. Keramické tělo je přitom poměrně dost odolné a hlavně by iPhonu dodalo zcela nový vzhled, tedy i matně bílou, jak můžete vidět v galerii výše. Prozatím je však nepravděpodobné, že by byl chystaný iPhone skutečně z keramiky, protože podle všech dosavadních informací má být téměř kompletně celý ze skla, které bude doplněné ocelí.

iphone-6-matte-white-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější