Zavřít reklamu

google-chrome-iconGoogle chce ve svém prohlížeči do konce roku nadobro přestat podporovat Flash tím, že zablokuje Adobe Flash pluginy a bude preferovat HTML5. Toho chce docílit postupným blokováním v několika nadcházejících verzích svého prohlížeče Google Chrome. První verzí se začínajícím blokováním částí Flashe bude verze s označením Chrome 53, která je nyní v beta verzi a bude vydána v září. Tato verze bude blokovat Flash prvky, jako jsou například page analytics.

Google uvádí, že 90% tohoto pluginu běží v pozadí a slouží pouze pro věci jako je analytika. Tento krok je učiněn hlavně k tomu, aby se vydavatelé a stránky odhodlali k přesunu k ekvivalentím pluginům běžících na HTML5, které zrychlí načítání stránek a zlepší výdrž baterie. Dále Google také uvedl, že by koncoví uživatelé měli poznat rozdíl hlavně v rychlosti odezvy.

Dalším větším krokem bude prosincová aktualizace Chrome 55, kde bude nastaveno HTML5 defaultně a uživatelé budou muset po aktualizaci Chromu Flash na každé stránce povolit zvlášť. Původní návrh počítal také osvobozením top 10 stránek na internetu, které by měly na přechod z Flashe na HTML5 rok.

html5-by-default-e1463360646890

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.