Zavřít reklamu

iPhone 7 iPhone 8 home button iconVčera ráno jste si na LsA mohli přečíst zprávu, že iPhone 7 má nabídnou domovské tlačítko s novou funkcí. Konkrétně by mělo jít o haptickou odezvu podobnou Force Touch technologii, která by měla simulovat obyčejné kliknutí, které známe ze současných iPhonů. Nyní tuto informaci potvrzují i analytici z Cowen and Company, kteří uvádějí, že iPhone 7 nabídne doslova Force Touch Home button, který však bude zarovnaný zároveň s displejem a zbytkem přední částí telefonu.

Tlačítko tak bude vypadat hodně podobně, jako kapacitní tlačítka u Android telefonů, ale fungovat bude přeci jen trochu odlišně. Přední část iPhonu 7 by tak měla být ještě o něco čistší, protože Home button nebude propadlý, jako je tomu u všech dosavadních iPhonů. Apple se k tomuto kroku rozhodl také z toho důvodu, že Home button je jedna z nejporuchovějších součástek na iPhonu a způsobuje trable jak majitelům iPhonů, tak specialistům v Genius Bar v Apple Storech.

Pokud vás už nyní zajímá, jak přibližně by mělo nové domovské tlačítko na iPhonu 7 fungovat, pak není nic jednoduššího, než si vyzkoušet Trackpad na nových Retina MacBoocích a MacBoocích Pro. Ten totiž také podporuje Force Touch a právě nové domovské tlačítko by se mělo chovat hodně podobně a mít v podstatě stejnou haptickou odezvu.

Cowen and Company dále uvádějí, že Apple u iPhonu 7 zapracoval designu tak, aby byl více voděodolný. Už iPhone 6s nabízí nově speciální těsnění, které zajišťuje, aby se dovnitř v případě nešťastné nehody nedostala voda tak snadno. iPhone 7 by měl být přímo voděodolný, ale není jasné, do jaké míry. K voděodolnosti by mělo napomoct právě i nové tlačítko, přes které do telefonu nenateče voda. Nakonec se analytici přiklánějí ještě k jedné, neustále omílané zprávě, a to že iPhone 7 skutečně nebude mít 3,5mm jack.

iPhone 7 home button FB

*zdroj: 9to5mac

 

Dnes nejčtenější

.