Zavřít reklamu

iOS 8 Hudba ikona

Ruku na srdce, kdy jste si naposledy koupili skladbu na iTunes Store? V mém případě je to opravdu velice dlouhá doba. Je to především tím, že mnoho lidí včetně mě, začalo používat streamovací hudební služby, mezi které patří Spotify nebo Apple Music, ale na iTunes Music se stále ročně prodají skladby zhruba za 700 milionů dolarů, což není zrovna nejméně. Podle nejnovějších zpráv bude Apple chtít iTunes Store zrušit, respektive nejdříve upravit v první fázi „rušení“. Uvedl to server Digital Music News.

Apple by měl údajně jemně posunout službu směrem ke streamovaní muziky. Mnoho analytiků upřímně sdělilo, že si nejsou příliš jistý, jak by chtěl Apple iTunes Store upravit.

Naše zdroje nemohli sdílet snímky obrazovky ani žádné citlivé informace o aktualizaci iTunes Store. Měla by se přiblížit k politice streamování hudby, ale přesto by měla být odlišná od Apple Music. Mezi fanoušky to jednoznačně vyvolá velké zmatky a údajně málo kdo pochopí rozdíl mezi stahováním a streamováním hudby. Apple se rozhodně nebude chtít zbavit iTunes Store na pondělí WWDC, ani v krátkodobém horizontu, ale je jasné, že popularita iTunes Store bude klesat,“ uvedl server Digital Music News.

Podle Marka Mulligana vydělá iTunes Store přibližně 600 milionů dolarů v roce 2019, zatímco v roce 2012 měli hudebníci příjem okolo 3,9 miliardy amerických dolarů. Někteří analytici tak optimističtí nejsou a říkají, že iTunes Store bude generovat v roce 2019 pouze 300 milionové zisky.

ReCode dříve napsal, že lidé již nebudou hudbu kupovat, ale využívat streamovací služby. Podle RIAA streamovací služby vytlačily digitální obchody minulý rok i přesto, že prodeje vinylových desek stoupají. Warner Music Group nedávno oznámil, že příjmy ze streamovacích služeb překonávají jak fyzické, tak i digitální prodeje. RIAA také napsala, že digitálně uživatelé zakoupili minulý rok hudbu za téměř 2,3 miliardy dolarů. Streamovací služby aktuálně dominují hudebnímu trhu a jejich popularita bude stále stoupat.

Apple Music FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: Macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější