Zavřít reklamu

spotifyStreamování hudebního obsahu je velice populární záležitostí. V dnešní době vysokých, či neomezených, datových limitů a téměř 100% síťového pokrytí v zemi, dává většina lidí přednost streamované hudbě, na rozdíl od té uložené v paměti telefonu. Největší hvězdou na poli hudebního streamování je bez debat Spotify. Apple se již téměř rok snaží o vstup do této oblasti trhu se svým Apple Music, ale je to právě služba Spotify, která vykazuje rekordní počty platících uživatelů. A tento trend začal právě v době, kdy služba Apple Music přišla na trh. 

Apple Music dosáhl za 11 měsíců svého provozu na 13 milionů platících zákazníků. Oproti tomu Spotify nedávno oznámila, že překročili metu 30 milionů platících zákazníků. V době spuštění Apple Music, tj. v loňském červnu,  si Spotify předplácelo necelých 20 milionů lidí. Stejně tak se za stejné období zvýšil celkový počet aktivních uživatelů, ze 75 milionů na 100.

„Je skvělé, že se Apple přidal do tohoto odvětví. Díky tomu stoupá obecné povědomí o tom, co to vlastně streamovací služby jsou. Jsme rádi že v tom nejsme sami, protože je těžké vybudovat určitý byznys o samotě. Od té doby, co Apple Music vstoupila na trh, rosteme rychleji než kdy dřív“ uvedl ředitel společnosti Spotify, Jonathan Forster.

Apple Music zcela jistě pomohlo s další popularizací podobných služeb. Služba Spotify vznikla v roce 2008 v Evropě, do USA se dostala v roce 2011. V květnu 2014 měla pouze 10 milionů platících uživatelů, takže za poslední dva roky narostla o více než 200%. I nadále však společnost operuje ve ztrátě, jelikož odvádí obrovské sumy jednotlivým umělcům. věří však, že společně se zvyšováním počtu platících zákazníků, se dostanou do zelených čísel.

spotify vs apple music

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.