• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple propadl v Číně, Evropa je nyní 2. největší trh

  Sad Apple logo iconZveřejnění ekonomických výsledků společnosti Apple, které proběhlo včera večer, již tradičně rozjíždí kolečko analytických informací o tom, jak si kde Apple vedl. Kde si pohoršil, kde si polepšil, co je nyní důležitým trhem, kde musí společnost zabrat a tak dále. Jedna z těch zásadnějších informací je tak, jakým způsobem Apple propadl v Číně, tedy, do současné doby, v druhém nejdůležitějším trhu hned po USA. A propad to není jen tak ledajaký. Meziroční tržby se propadly o více než 33% a Apple zde vydělal o více než 4 miliardy amerických dolarů méně.

  Čína je pro Apple opravdu důležitým trhem. V posledních měsících se zde však objevuje jeden problém za druhým. Ať už se jedná o patentové spory, problémy s výrobou či negativním postojem státního aparátu vůči společnosti. Apple to zde zkrátka nemá jednoduché. Včera večer navíc Tim Cook potvrdil, že se jim za uplynulý kvartál příliš nedařilo. I přes to ale zůstává “optimistický ohledně budoucího růstu a dalších příležitostí“.

  Cook také zmínil, že dle operátora China Mobile, prodává Apple daleko více telefonů, než ostatní výrobci. Nadále však zůstává Cook velmi pozitivní a budoucnost v Číně vidí jako “opravdu dobrou“. Horší meziroční výsledky prý způsobily také problémy se stabilitou čínské měny. Nezapomněl zmínit, že se bude v zemi otevírat již 41. Apple Store. Meziroční výnosy v Číně klesly z 13 na 8,9 miliard amerických dolarů. Kvůli tomu již není Čína pro Apple 2. největším trhem a její místo zaujala Evropa, která Applu vydělala něco přes 9,6 miliard USD.

  apple money

  Zdroj: Macrumors

  Leitz

  Diskuze

   To zní celkem nadějně! To by mohli ti bulíci programující OSX a iOS konečně zase programovat systémy pro normální lidi, bez dementních změn typu Metal a hromady fakovacích smajlíků!
   Takže možná: HURÁ? 🙂

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online