• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Prodeje v Číně klesají, iPhone nezvládá souboj s obří konkurencí

  china-iconKrátce po uvedení iPhonu SE jsme vás informovali o tom, jak skvěle se tomuto modelu daří v Číně. Překonal veškerou konkurenci z domácí produkce a zadělal jim na těžké spaní. Následně z toho měl Apple trochu problém, jelikož si Čínská vláda své vlastní domácí značky protěžuje a proto Applu znepříjemňovala (a stále tak koná) život. Teď se ovšem objevila, pro Apple, další negativní zpráva z Číny. Podíl na trhu chytrých telefonů klesl z více než 12% na 10,8% a Apple má nyní co dohánět. 

  Čína je pro Apple opravdu důležitým trhem a to hned z několika důvodů. Po USA je to druhý největší trh, na kterém Apple operuje. V Číně se montuje většina zařízení, která Apple prodává a z Číny také proudí nějakých 70% všech komponent pro iPhone. Apple tedy Čínu potřebuje a proto dělá co se dá, jakmile nastane nějaký problém. Tim Cook tam také nejezdí pro nic za nic.

  V poslední době je ale pro Apple Čína poněkud zakletá. Ať už se jedná o stupidní patentové spory, zákazy prodeje iPhonů nebo zásahy komunistické strany do celkového byznysu Apple, momentálně to nemá americká společnost na tomto asijském trhu jednoduché.

  Podle nejnovějšího reportu, který vypracovala agentura Counterpoint Research, spadl podíl jablečných telefonů o více než 1,5%. Apple se tak propadl na páté místo v rámci největších mobilních prodejců v zemi, čímž ztrácí pevnou půdu pod nohama na jejich nejdůležitějším zaoceánském trhu. Nad Apple se tak dostaly domácí značky jako Huawei, Vivo, Oppo a Xiaomi, kteří dohromady mají více než 53% podíl trhu. Jak s těmito statistikami zamávají prodeje iPhonu 7 je ve hvězdách, Apple ale doufá v to nejlepší.

  applechina_fb

  Zdroj: BGR

  Leitz

  Diskuze

   No vzhledem k tomu, že iPhone 7 bude spíše takový lepší iPhone 6 Update tak si myslím, že ten sešup bude dále pokračovat. A pokud dojde ke zrušení 3,5 mm jack konektoru, jako že asi jo, tak to bude také velmi silný problém v prodeji, protože ne každý je takový novátor. Myslím si, že tak zásadní změny by se měly dělat v komplexních předělávkách, kde těch změn bude více a to zařízení se stane opět přelomovým.

   No ja jen nechapu, jak mohl Apple jeste pred dvema roky existovat, kdyz na Cinskem trhu vubec s iPhonem nebyl.

   Vy ano?

   No není divu, v Číně je hodně populární Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Qualcomm, 3GB RAM/32GB internal storage… cena na naše méně než 6000,- co dodat tenhle ultralevný telefon zvládne to samé jako pětkrát dražší iPhone 6S Plus, jen je nepatrně pomalejší, déle loaduje hry a některé appky, ale nic co by dávalo za důvod ho nekoupit, navíc v kombinaci 4000mAh baterií a kovovým tělem…. za tu cenu je to nice price leader.

   Ked Applu hadzu komousi polena pod nohy, tak ako mozu byt vobec nejake percenta predaja objektivne.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online