Zavřít reklamu

Facebook iOS iconAno, čtete správně. Společnosti Facebook a Google stojí před možností, která jim otevírá vstup univerzitní půdu. Zatím je tedy vše pouze v teoretické rovině, a navíc by to bylo možné (zatím) pouze ve Velké Británii, ale už se to pomalu rýsuje. Ve Velké Británii se chystá na příští rok novelizace zákona o vysokých školách, a právě tato změna zákona by měla v praxi umožňovat takovýmto gigantům realizovat vlastní vzdělávací program, který by byl zakončen ziskem titulu. To vše kvůli zkvalitnění a zlepšení konkurenceschopnosti vzdělaných lidí.

Celé toto snažení vychází z projektu s názvem „Success As a Knowledge of Economy“, který se snaží o změnu vysokoškolského studia ve Velké Británii. Na základě tohoto projektu by pak měly vzniknout instituce, které budou motivovat lidi k tomu, aby získali vyšší úroveň vzdělání. V neposlední řadě se ale také plánuje zvýšení poplatků za studium.

Hlavním cílem má být povzbuzení netradičních institucí (které doposud ve školství nepůsobily), tím že se jim vytvoří vhodné podmínky pro to, aby mohly takovéto vzdělávací programy otevírat. V podstatě se tedy jedná o otevření trhu se vzděláním, kdy k zaběhnutým vysokým školám přibudou i další velké firemní subjekty, které navíc budou schopny nabídnout něco, na co se v běžném školství dosáhnout nedá. Nejde tedy jen o Facebook a Google, ale v podstatě o kterékoliv velké korporace, které vidí potenciál v tom, si vychovávat vlastní budoucí zaměstnance přesně podle toho, jak oni považují za vhodné.

google_facebook
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: The Next WebStartitup

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější