Zavřít reklamu

Huawei P9 icon 2Huawei dnes v Londýně představil své nové vlajkové lodě, konkrétně jde o Huawei P9 a Huawei P9 Plus. Jedná se pochopitelně o špičkové smartphony s nadupanými vnitřnostmi a technologiemi. Tím ale vůbec nejlákavějším u nového Huawei P9 je duální fotoaparát, který všichni fanoušci očekávají i v září od Applu, a to v speciální verzi iPhonu 7 Plus. Huawei rozhodně není první, co s dvěma fotoaparáty u smartphonu přišel, jelikož podobnou vymoženost jsme tu měli už od HTC a naposledy také u LG G5, ale Huawei využívá technologii tak trochu jinak.

Lákavým faktem je, že se čínský gignat při tvorbě duálního fotoaparátu spojil s německou firmou Leica, která navrhuje a vyvíjí fotoaparáty už přes 100 let a její nejdražší produkty atakují částky přes 100 000 Kč. Leica tak pomohla Huawei doladit duální fotoaparát ve smartphonu k údajné dokonalosti, ale o tom se přesvědčíme až v samotných testech, kde se P9 bude srovnávat s iPhonem 6s Plus a dalšími špičkovými fotomobily.

Co duální fotoaparát umí?
Dvojice fotoaparátu na zadní straně u Huawei P9 a P9 Plus fungují zajímavě. První totiž fotí monochromatické snímky, díky čemuž se mají dokonale zachytit detaily obrazu, druhý fotoaparát pak zachycuje chybějící barvy. Snímky se ve finále pochopitelně spojí a vytvoří se tak jeden snímek, který je kvalitnější, a to díky tomu, že fotoaparáty zvládly zachytit více světla, detailů a věrnější barvy.

Fotosenzory totiž skutečně zachycující jen ve stupních šedi a barvu nerozeznají, o tu se pak stará až dodatečná mřížka před senzorem, která ale pochopitelně ubírá na kvalitě, protože degraduje jak světlo, tak i jednotlivé detaily. Huawei tedy chytře spojil kvalitní s barevným a výsledkem je slušná kvalita fotografií. Fotoaparát také nabízí čtyři režimy snímání: standardní, syté a jemné barvy a nakoenc monochromatický režim. Díky dvěma fotoaparátům je také možné si hrát s hloubkou ostrosti a rozostřit tak například pozadí, což vypadá na výsledných fotografiích zajímavě. Duální fotoaparát také umožňuje, že výsledný snímek lze přeostřit, tedy že zaostříte jinam, než jste zamýšleli při pořizování fotografie.

Huawei P9 dual camera FB
Co dalšího P9 nabízí?
Kromě duálního fotoaparátu se Huawei P9 pochlubí Full HD IPS dispejem o velikost 5,2 palce. Větší Huawei P9 Plus pak má displej velký 5,5 palce, tedy jako iPhone 6 Plus, ale nabídne AMOLED technologii, o které se spekuluje v souvislosti s iPhone 7s nebo 8. Větší model se pyšní technologií Press Touch, což je to samé jako Force Touch nebo 3D Touch u iPhonu 6s.

Huawei P9 pohání procesor Kirin 955, kterému sekundují 3 GB RAM a uložiště 32GB. V případě většího modelu se operační paměť vyhoupla dokonce na 4GB a uložiště na dvojnásobných 64 GB. To samé nabídne i speciální čínská verze menšího modelu. Samozřejmě nechybí ani již tradiční čtečka otisků prstů a baterie o kapacitě 3000 mAh. Plus model má pak baterii samozřejmě větší, s kapacitou 3 400 mAh, která se navíc umí rychle dobíjet.

Huawei P9 by se měl prodávat za doporučenou cenu 14 990 Kč s tím, že předobjednávky startují už 8.4, ale potrvají až do 30.4. U nás si bude možné zakoupit barevné varianty Titanium Gray a Mystic Silver, Gold varianta bohužel chybí. Navíc zákazníci, kteří si Huawei P9 předojednají, získají navíc zdarma hytrý náramek Huawei Talkband B2 v hodnotě 4 590 Kč.

https://youtu.be/e4TXO49n0P8

Během představování P9 nechybělo ani velké srovnání s iPhonem 6s:

Huawei P9 vs iPhone 6s 1
Huawei P9 vs iPhone 6s 2
Huawei P9 vs iPhone 6s 3
Huawei P9 vs iPhone 6s 4

*zdroj: živě.cz

Související články

Dnes nejčtenější

.