Zavřít reklamu

Apple-HDTVSpolečnost Jasplastik-SK, která patří mezi hlavní dodavatele výrobce televizorů a elektrotechniky Foxconn působícího také v Nitre na Slovensku, se chystá investovat 17,6 milionů eur kvůli dodávkám pro tamního výrobce. Nejzáhadnější na celé zprávě je, do jaké novinky se chystá společnost v Nitre investovat tak velkou sumu. Spekuluje se totiž, že by mohlo jít již o několik let očekávaný televizor od Applu.

Foxconn se totiž v současnosti stará o produkci iPhonů a dalších Apple produktů, a tak je velice pravděpodobné, že by společnosti Apple svěřil i výrobu svého televizoru. O něm se mluví přibližně již 3 roky a je velice pravděpodobné, že by jeho výroba byla právě na Slovensku. Zahraniční média spekulují, že by jej měl Apple představit v roce 2017 nebo 2018 a disponovat by měl 4K displejem, skvělým zvukem, připojením k síti a mnohým dalším. Zdroje obeznámené s kroky Applu se před několika měsíci nechaly slyšet, že kalifornská společnost chce přijít v oblasti televizorů s něčím revolučním, ale prozatím na nic převratného a zároveň plně funkčního ještě nepřišla. Je tedy otázkou, zda se přeci jen Apple chystá vstoupit na trh s televizory i se svým produktem.

Odvětví na Slovensku ale zažívá těžké období. V roce 2009 až 2011 tahali tamní producenti v podstatě celou ekonomiku a Samsung se stal dokonce největším vývozcem, další roky už ale tak šťastné nebyly. Fabriku dokonce zavřel Panasonic v Krompachách a UMC přesunul výrobu do Polska. Nejnovější investice se tak vymyká poslednímu trendu a je nasnadě si myslet, že jde o velký projekt, ve kterém by mohl figurovat právě Apple.

*zdroj: finweb.hnonline.sk

Dnes nejčtenější

.