Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 21.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: iPhone/iPod, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 2

Archives and AbsencesPrakticky od momentu, čo americká polícia zavraždila Erica Gartnera, sa v USA stupňuje nevraživosť voči nej a s kritikou policajnej brutality sa stretávame vo viacerých dielach, či už to je fotografia alebo hudba (Dr. Dre cituje posledné Gartnerove slová “I can’t breathe” v skladbe Deep Water). Najnovšie vás ale chce na policajnú brutalitu upozorniť nová aplikácia od kontroverzného autora Josha Begleyho – Archives + Absences. Celá funkcionalita je pritom postavená ako pamiatka na obete policajnej brutality v krajine. Vždy, keď dôjde k vražde, sa vám totiž na obrazovke iPhonu zjaví meno obete. Od začiatku roka by ste už takýchto upozornení získali až 37.

Aplikácia však zachádza aj do minulosti a vidíte tak aj mená obetí policajnej brutality z rokov minulých. Mená sú čítané z databázy Counted serveru The Guardian. Rozhranie aplikácie je pritom veľmi jednoduché a pripomína iMessage, len s rozdielom že správy obsahujú len mená. Druhá sekcia aplikácie potom zobrazí mapu s miestom úmrtia. Vývojár v minulosti vytvoril ďalšiu aplikáciu, MetaData+, ktorá pre zmenu upozorňuje užívateľov vždy, keď Americká armáda vytvorí nového vojenského drona. Tou aplikáciou pre zmenu chce upozorniť na to, ako armáda využíva stroje na genocídu. Schválenie tejto aplikácie trvalo 2 roky, pretože Applu vadila jej kontroverzná nátura.

V čase písania tohto článku bol zabitý Samuel Grady.

Archives Notification Archives App

Archives FB


*Zdroj: Cult of MacReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. pezkast


  21. ledna, 2016 | 10:14
  0 Pulses

  skoda ze to neposila i fotky z mista cinu a pak nejaky doplnujci amotivni rozhovor s pozustalima…

 2. trololo


  21. ledna, 2016 | 16:49
  0 Pulses

  Hlavne, ze to urcite ukazuje aj ludi zastrelenych opravnene – zlodejov, vrahov pristihnutych pri cine alebo na uteku, a podobne…

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama