• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Tahle aplikace pro iPhone vás upozorní pokaždé, když americká policie někoho zabije

  Archives and AbsencesPrakticky od momentu, čo americká polícia zavraždila Erica Gartnera, sa v USA stupňuje nevraživosť voči nej a s kritikou policajnej brutality sa stretávame vo viacerých dielach, či už to je fotografia alebo hudba (Dr. Dre cituje posledné Gartnerove slová “I can’t breathe” v skladbe Deep Water). Najnovšie vás ale chce na policajnú brutalitu upozorniť nová aplikácia od kontroverzného autora Josha Begleyho – Archives + Absences. Celá funkcionalita je pritom postavená ako pamiatka na obete policajnej brutality v krajine. Vždy, keď dôjde k vražde, sa vám totiž na obrazovke iPhonu zjaví meno obete. Od začiatku roka by ste už takýchto upozornení získali až 37.

  Aplikácia však zachádza aj do minulosti a vidíte tak aj mená obetí policajnej brutality z rokov minulých. Mená sú čítané z databázy Counted serveru The Guardian. Rozhranie aplikácie je pritom veľmi jednoduché a pripomína iMessage, len s rozdielom že správy obsahujú len mená. Druhá sekcia aplikácie potom zobrazí mapu s miestom úmrtia. Vývojár v minulosti vytvoril ďalšiu aplikáciu, MetaData+, ktorá pre zmenu upozorňuje užívateľov vždy, keď Americká armáda vytvorí nového vojenského drona. Tou aplikáciou pre zmenu chce upozorniť na to, ako armáda využíva stroje na genocídu. Schválenie tejto aplikácie trvalo 2 roky, pretože Applu vadila jej kontroverzná nátura.

  V čase písania tohto článku bol zabitý Samuel Grady.

  Archives Notification Archives App

  Archives FB


  *Zdroj: Cult of Mac

  Leitz

  Diskuze

   skoda ze to neposila i fotky z mista cinu a pak nejaky doplnujci amotivni rozhovor s pozustalima…

   Hlavne, ze to urcite ukazuje aj ludi zastrelenych opravnene – zlodejov, vrahov pristihnutych pri cine alebo na uteku, a podobne…

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online