Zavřít reklamu

Přibližně před dvěma týdny se do České republiky i na Slovensko po dlouhém čekání dostala filmová stremovací služba Netflix. Ačkoli je to skvělá zpráva a získáváme tak přístup k mnoha filmům a seriálům, které navíc můžeme první měsíc sledovat zcela zdarma, tak má český Netflix i mnoho zásadních omezení. V první řadě zde nenajdete žádný film s českým dabingem nebo titulky, které ale lze naštěstí podle tohoto návodu k filmu přidat a postupem času by se měla situace zlepšit. Druhý, poněkud zásadnějším problémem je, že česká verze Netflixu nabízí přibližně jen 600 filmů a seriálů, přitom Netflix jich celosvětově nabízí přes 14 000. Právě tento problém vám vyřeší aplikace Smartflix.

Smartflix je jakýsi Netflix klient pro Mac nebo Windows, který se chová a dokonce i vypadá jako webová verze Netflixu. Po stažení a spuštění aplikace se stačí přihlásit se svým Netflix účtem, který navíc můžete první měsíc využívat zdarma a pak už je na vás, jaký tarif si zvolíte. Smartflix nefunguje tak, že by vám  zpřístupnil Netflix zdarma, ale otevře vám brány k několik tisícům filmů a seriálů, které Netflix nabízí, ale ne pro všechny země, tudíž se předplacení Netflixu vyplatí mnohonásobně více.

Smartflix je prozatím ve fázi beta testování a proto je samotná aplikace dostupná zcela zdarma. Až vývojáři dokončí plnou verzi aplikace, získáte první měsíc zdarma na zkoušku a pak je potřeba za aplikaci jednorázově zaplatit 7,99 €. Tento poplatek zaplatíte opravdu jen jednou jedinkrát a nijak nesouvisí s měsíčním poplatkem Netflixu, který musíte mít také předplacený, abyste mohli Smartflix využívat.

Po otestování aplikace mohu potvrdit, že jsem si ve Smartflixu doopravdy mohl přehrát filmy nebo seriály, které jsem na českém Netflixu ani nenašel. Navíc, jelikož je Smartflix ve skutečnosti jen speciálně upravený prohlížeč, můžete k filmům a seriálům pomocí klávesové zkratky přidat české titulky (ve speciálním formátu) úplně stejně, jako v návodu, ve kterém jsme se tomuto tématu věnovali podrobně.

Nic ale není tak růžové, jak se na první pohled zdá. V první řadě mi přijde, že Smartflix nedokáže nabídnout takovou kvalitu, jako běžný Netflix na webu. Na vině bude pravděpodobně proxy servery, díky kterým si můžete i pro ČR nedostupný film přehrát, ale které na druhou stranu mnohdy nedokážou nabídnout tak kvalitní připojení. Právě s proxy servery souvisí i druhý problém a to ten, že Smartflix může již brzy přestat fungovat, jelikož Netflix hodlá blokovat přístup z proxy serverů, o čemž si můžete přečíst více zde.

Smartflix FB

Související články

Dnes nejčtenější

.