Zavřít reklamu

MacBook Air - iconPodle Economic Daily News by měl Apple příští rok na Worldwide Developers Conference 2016 představit přepracovaný MacBook Air. Pokud Apple pojede v již zajetých kolejích, tak by měl WWDC 2016 pořádat v červnu příštího roku, tudíž bychom se nového MacBooku Air měli dočkat přibližně za půl roku.

Nový MacBook Air by měl být především štíhlejší a zpráva dokonce prozrazuje, že bychom se měli dočkat vedle 13″ modelu také modelu s 15″ uhlopříčkou displeje. O 11″ modelu se zpráva nezmiňuje, tudíž by v tenčí variantě neměl dorazit, ale není ani jasné, zda Apple ukončí prodej menšího modelu či jej zachová ve své původní verzi.

Tenčí konstrukce se ale výrazně podepíše na sestavení vnitřních komponent, tudíž společnost musí přepracovat celý návrh a použít jíné součástky. Apple prý ale už nyní vyjednává se svými dodavateli, kteří by mu potřebné komponenty měli začít vyrábět.

Na začátku roku představil Apple nový 12″ MacBook s Retina displejem, který vyznačuje především tím, že je ultra přenosný. Z tohoto důvodu se začaly objevovat názory, že MacBook Air už nedává takový smysl jako dříve a v podstatě kromě nižší ceny nemá moc co nabídnout. Právě z tohoto důvodu chce Apple Airu vdechnout novou „chuť do života“ a 15″ varianta by tomu měla také zásadně pomoct.

Je důležité brát na vědomí, že Economic Daily News už v minulosti několikrát informoval o budoucích plánech Applu, ale jeho úspěšnost byla přibližně poloviční. Pokud se během následujících měsíců objeví další informace týkající s tenčího MacBooku Air, pak bude informace pravděpodobně pravdivá, obzvlášť pokud se k prohlášení přidá i slavný analytik Ming-Chi Kuo.

MacBook Air FB

*zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.