Zavřít reklamu

sklenene_lahveKomerční sdělení:Určite sa zhodneme v tom, že Island je pre našincov tak trochu exotický a neobyčajne tajuplný ostrov. Nachádza sa za polárnym kruhom a až takmer osminu ostrova tvoria pozostatky z doby ľadovej – ľadovce. Nájdeme tam panenskú nedoktnutú prírodu, ktorú ešte nestihlo „ošľahnúť“ novodobé civilizačné znečistenie. Životné prostredie, vrátanie vody a vzduchu, je tam neuveriteľne čisté a zdravé.

Okrem ľadovcov je Island známy aj pozostatkami vulkanickej činnosti, našli by ste tam až 250 geotermálnych oblastí, a v nich horúce pramene, sírnaté bahenné sopky a žriedla, ale aj iné „pamiatky“, ktoré pripomínajú sopečnú históriu ostrova. Tieto prírodné lákadlá vábia turistov z celého sveta, aby Island navštívili. Pre nich je vybudovaný komplet turistický servis, ako je napríklad príkladná infraštruktúra, kempingy, informačné centrá, ale aj dobre značené turistické trasy. Islanďania sú nesmierne hrdí na prírodné krásy svojho ostrova, a preto je pre nich na prvom mieste ochrana prírody. Aj vďaka tomuto úsiliu si Island stále zachováva čistotu a nepoškrvnenosť. Okrem toho, väčšina územia je len veľmi málo obývaná, z celkového počtu 300.000 obyvateľov až 200.000 žije v hlavnom meste Reykjavík. Na zvyšku ostrova natrafíte na človeka len ojedinele.

Voda z ľadovcov
Podnebie ostrova ovplyvňuje Golfský prúd, preto je mierne a rozdiely medzi zimou a letom nie sú výrazné. Obmývanie Islandu Golfským prúdom spôsobuje aj to, že tam veľmi často a intenzívne prší. K tomu sa väčšinou pridá aj silný vietor, ktorý je pre Island tiež charakteristický. Nielen voda, ktorá prší, je na Islande v prevahe. Obrovské množstvo krištáľovo čistej vody sa nachádza v podzemí, v ľadovcoch, ktoré sú staré milióny rokov. Ľadovcová voda je považovaná za najčistejšiu vodu na Zemi. Jej čistota je daná tým, že sa prirodzene filtruje cez ľadovcovú morénu a je dokonale chránená pred akýmkoľvek zdrojom znečistenia.

11137180_1633802773524441_4453818098008509177_n

Aj u vás doma
Island sa považuje za jedno z najčistejších miest sveta a taká je aj jeho ľadovcová voda. Ak ste dostali chuť vyskúšať vodu z ľadovca, nemusíte cestovať tisícky kilometrov na Island. Napiť sa jej môžete aj v pohodlí domova, a to ľadovcovej vody Aqua Angels, ktorá je dostupná aj na Slovensku (kúpiť si ju môžete na www.aqua-angels.sk). Voda sa ťaží, resp. prirodzene vyviera z artézskeho prameňa, zo spodných vrstiev islandského ľadovca Hafnarfjodur, ktorého vek sa odhaduje na viac ako 30 000 rokov. Odtiaľ sa preváža do celého sveta v špeciálnych vzduchoprázdnych vreciach. Následne je balená výlučne do sklených obalov. Sklo je zdravotne nezávadné, uchováva všetky výnimočné vlastnosti tejto vody a navyše je tiež šetrné k prírode.

11695033_1609302975974421_8465235560115767429_n

Výnimočná a prospešná pre zdravie
Aj keď je Slovensko na minerálne vody celkom bohaté, v porovnaní s nimi je ľadovcová voda Aqua Angels jemnejšia, menej mineralizovaná, a tak vhodnejšia na každodenné pitie. Prirodzene obsahuje prírodný molekulárny kyslík a má optimálnu úroveň pH (8,8), ktorá sa podieľa na správnej regulácii hodnoty pH ľudského organizmu, čím pôsobí ako prirodzený antioxidant. Jej každodenným a pravidelným pitím si môžete upraviť a zlepšiť zdravotný stav. Celkovo zlepšuje krvný obeh, podporuje a stimuluje imunitu, harmonizuje trávenie a spomaľuje starnutie. Odkysľuje organizmus a zbavuje ho toxínov, ktoré sú dlhodobo uložené v tele. Tak pokožka vyzerá mladšie, žiarivejšie, zbaví sa akné, ekzémov a samozrejme aj celulitídy. Niektorí ju dokonca používajú aj na oplachovanie vlasov, ktoré sa tak menej mastia. Výnimočné sú nielen jej vlastnosti, ale aj jej chuť. Už po prvých dúškoch priezračnej a krištáľovo čistej vody Aqua Angels sa jej nebudete chcieť nikdy vzdať a stane sa súčasťou vášho každodenného pitného režimu. Viac na www.aqua-angelsk.sk

Aqua Angels

Související články

Dnes nejčtenější