Zavřít reklamu

Apple-PayMinulý pátek se nám podařilo objevit podporu Apple Pay u některých obchodů v Praze, přičemž šlo o Billu, McDonald’s a Starbucks. Mnozí z nás se začali radovat, že konečně v některých obchodech budeme mít možnost platit iPhonem. Jenže Tim Cook včera oznámil dalších 5 zemí, kam by se měla služba Apple Pay do konce roku 2016 rozšířit a Česká republika mezi nimi není. Záleží právě na Applu, který musí uzavřít smlouvy s jednotlivými bankami, aby začaly Apple Pay podporovat.

Nakonec to tedy vypadá tak, že štítek Apple Pay u třech zmíněných obchodů v Praze je jen informace pro zákazníky z USA nebo UK, kteří službu často používají ve své zemi a když zavítají k nám, tak ji mohou použít i v těchto obchodech. Pokud tedy nemáte kartu od některé z amerických nebo anglických bank, tak iPhonem v České republice prozatím nezaplatíte.

Jenže jak se zdá, tak by to už brzy nemusela být tak úplně pravda. Jeden z našich čtenářů nám totiž zaslal zajímavý email a důkaz, že napsal do České spořitelny, jak to vidí s podporou Apple Pay, když se v Praze začaly objevovat první obchody podporující tuto službu. Odpověď na podporu Apple Pay byla nejasná a opět se potvrdilo, že se prozatím nic neplánuje a vše záleží na Applu. Mnohem zajímavější ale byla informace, že Česká spořitelna pracuje na mobilních bezkontaktních platbách, které by byly kompatibilní jak s telefony s Androidem, tak i s NFC v iPhonu. Právě NFC totiž slouží k provádění plateb přes Apple Pay a jak se zdá, tak jeho funkcionalita není tak úplně omezena, jak jsme si původně mysleli.

Pro Apple je asi mnohem snazší dovolit jiným bankám použít NFC čip, než rozšiřovat Apple Pay do neperspektivních zemí, kterou Česká republika pro Apple bezpochyby je. Jak se sama banka vyjádřila, možnost platit bezkontaktně iPhonem je ještě ve fázi analýzy, ale vzhledem k tomu, že byla tato informace sdělena obyčejnému zákazníkovi, tak je velice pravděpodobné, že bychom se jejího nasazení mohli skutečně dočkat a možná by rozšíření nemuselo trvat několik let.

Česká spořitelna bezkontaktní platby pro iPhone

Související články

Dnes nejčtenější

.