Zavřít reklamu

Přestože se Slováci dočkali spuštění Apple Pay v jejich domovině teprve relativně nedávno, tamní banky s jeho podporou na rozdíl od mnoha tuzemských rozhodně nevyčkávají. V první vlně totiž jeho podporu přinesly hned čtyři banky – konkrétně J&T Banka banka Slovenská spořitelna, Tatra banka, mBank, ke kterým se po pár týdnech připojila 365 Banka a Poštovná banka. A další zvučné jméno se s podporou chystá podle všeho vytasit již velmi brzy. 

Slovenská UniCredit Bank má již připravenou webovou stránku, kterou po oficiálním spuštění jablečné platební služby poskytne svým klientům jakožto návod k aktivaci a zároveň studnici veškerých důležitých informací. Tato stránka je zatím neveřejná a nelze jí tak dohledat například přes vyhledávání na webu banky. Nicméně po přepsání pár slov v adrese se na ní lze velmi jednoduše dostat. Navštívit jí můžete přímo zde.

Stránka věnovaná Apple Pay z dílny UniCredit se od těch konkurenčních prakticky neliší. Naleznete na ní totiž jak návody na přidání karty, tak i návody pro samotné placení či základní informace o tom, proč je dobré Apple Pay využívat či co vše umožňuje. Klienti této banky si tak mohou být jisti, že na stránce věnované Apple Pay naleznou vše potřebné. Otázkou ale je, jak spuštění proběhne. Když totiž před pár dny začal UniCredit podporovat Apple Pay v Česku, obešlo se to bez jakýchkoliv fanfár. Banka o něm totiž informovala jen vcelku nenápadným bannerem na svém webu a o den později tiskovou zprávou. V porovnání s konkurenčními bankami jak z Česka tak Slovenska se tak dá propagace služby označit za takřka nulovou. 

Těžko v tuto chvíli říci, kdy se slovenský UniCredit ke spuštění služby odhodlá. Když však již má podobnou stránku přichystanou, je vcelku pravděpodobné, že nás od této chvíle dělí dny, maximálně týdny. Alespoň tento scénář nastal i v Čechách, kde se mnohé banky podobným přešlapem – tedy přidáním neveřejné stránky věnované Apple Pay na svůj web – „propálily“ ještě před jeho spuštěním.  

Související články

Dnes nejčtenější