Zavřít reklamu

Steve JobsNiekoľko dní dozadu sa začal v amerických kinách premietať film Steve Jobs a len pár dní pred jeho premiérou sa svet rozdelil na dve časti. Väčšina tých, ktorí film videli, ostali prekvapení z jeho spracovania a vraveli, že ide o naozaj skvelé dielo. No a potom sú tu ľudia, ktorí kritizujú film, že nie je pravdivý a pritom ho vôbec nevideli. Napríklad predstavitelia Applu, ktorí sami priznali, že film nevideli a nechcú s ním mať nič dočinenia, ale s istotou vedia, že neukazuje pravdu. A potom je tu Walt Mossberg, ktorý mal možnosť vidieť film a odôvodnene priznal, že film určite nezachytáva Steva, ktorého poznal posledných 14 rokov. Ale nevylučuje, že v minulosti do roku 1998, mohol byť Steve taký, ako ho film zobrazil.

Mossberg, ktorý sa vo svete tech-bloggingu radí medzi svetovú elitu, strávil s Jobsom desiatky hodín a pamätá si naňho veľmi dobre: „Steve Jobs nebol perfektný. Bol komplikovaný. Býval bezdôvodne zlý a príkry. Klamal. Ale tiež vedel byť mäkký a vyrastal ako človek a práve táto mäkkosť splývala s najlepšou etapou jeho kariéry. Pán Sorkin sa rozhodol skryť toto pred jeho publikom. To najlepšie zo Steva Jobsa sa totiž začína ukazovať až na konci.“ Mossberg teda potvrdil, že pravda je niekde uprostred a v minulosti zjavne vedel byť zlý, podľa spomienok jeho vtedajších kolegov, ktorí mali tú česť pracovať s ním skôr, než napríklad Tim Cook. Ale vedel byť tiež dobrý, čo sme mali možnosť sami vidieť v niektorých rozhovoroch, ako napríklad v spomienkach bývalého šéfa tímu Safari, kde si spomína, ako raz Steve Jobs dal istému zamestnancovi voľno do konca dňa, pretože mal doma v noci úraz a nespal. A tiež spomenul svoju príhodu, ako musel Steve v noci opatrovať šťeňa, ktoré zvyklo v noci štekať, keď pri ňom nikto nebol (a Jobsovci chceli pochopiteľne spať).

Môže byť fakt, že Steve Jobs končí tam, kde sa začala ukazovať dobrá stránka Jobsa, náznakom, že sa dočkáme pokračovania, v ktorom uvidíme práve Jobsovu dobrú stránku?

Steve Jobs opera
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější