Zavřít reklamu

Apple TV 4 concept iconO nové Apple TV 4. generace se v poslední době hodně diskutuje především kvůli tomu, že se očekává její představení již tuto středu na letošním iPhone eventu, kde by měla být představena po boku obou nových iPhonů a pravděpodobně i iPadů a Apple Watch. Apple TV 4 má disponovat několikrát výkonnějším hardwarem a plnohodnotným Apple Storem. Společně se speciálním ovladačem, který bude reagovat na pohyb podobně jako Wii U by měla tvořit základ pro hraní her.

Už dříve jsme psali, že by nová Apple TV mohla být konkurencí pro herní konzole a podle New York Times to tak doopravdy vypadá. Server totiž s odkazem na své zdroje, které jsou obeznámeny s plány Applu, oznámil, že Apple TV 4 bude skutečně sloužit na hraní her a postaví se tak po boku konkurencí od Microsoftu, Sony nebo Nintendo.

Navíc Apple TV jako herní konzole by měl být hlavní bod, proč si by si ji zákazníci měli koupit a ve středu by měla být i takto prezentována. Neočekávejte však, že nová Apple TV nabídne špičkový hardware, který umožní hraní těch nejnáročnějších her. Měla by se soustředit spíše jen na příležitostné hraní méně náročných her, tudíž nebude konkurovat nejlepším konzolím jako PlayStation 4 nebo Xbox One. Namísto toho nabídne podobný výkon jako Xbox 360 a PlayStation 3, které jsou ale i tak v dnešní době poměrně výkonné a lze si na nich zahrát kvalitní hry, ovšem ne takové, jak na svých nástupcích.

Tím, čím Apple TV má porazit nejnovější herní konzole je cena. Podle informací se má prodávat za $150, zatímco Xbox One nebo PlayStation 4 stojí okolo $400. Další silnou zbraní bude App Store, jelikož nová Apple TV nabídne iOS, tak by mohly být portovány současné hry pro jablečný set-top box.

Apple TV 4 concept

Související články

Dnes nejčtenější